Uygunsuz koşularda yaşadığı tespit edilerek devlet koruması altına alınan zihinsel engelli Ayşe Gülen’in son görüntüleri basın mensupları ile paylaşıldı.

Çankırı’nın Bayramören ilçesi Dalkoz köyünde babası ve annesi öldüğü için zihinsel engelli bir kadının 17 yıldır yasal varisi olan dayısı M.U. tarafından evin bodrum katında uygunsuz koşullarda bakıldığı tespit edildi. İhbar üzerine olay yerine giden Jandarma ekipleri zihinsel engelli kadını dayısının ikametinden alarak Aile, Çalışma ve Aile Sosyal Hizmetler Müdürlüğü görevlilerine teslim etti.

Çankırı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım, düzenlediği basın toplantısında, Ayşe Gülen’in insanı bırakın bir hayvanın dahi barınamayacağı o çirkin ortamdan alınarak Devletimizin şefkatli kollarına teslim edildiğini ifade etti. Gülen’in pırıl pırıl bir ortama kavuştuğunu aktaran Yıldırım “ Engelli kadının bundan sonra hayatına burada devam edeceğini “söyledi. Engelli kadının yasal varisleri hakkında adli soruşturma başlatıldığını bildiren Yıldırım, Vatandaşların duyarlılığına teşekkür ederek benzeri durumlarda ihbarda bulunulmasını istedi.

Editör: Haber Merkezi