Dört aydır maaşlarını alamayan ve yapılan görüşmeler sonrası bir maaşlarının yatma sözü verilen işçiler, bugün hesaplarına yarım maaş yattığını görünce sabah vardiyasında eylem başlattı. İş bırakma eylemi yapan işçiler fabrika yönetimiyle tartıştı. Ufak çaplı arbedenin yaşandığı görüşme sonrası Kurşunlu’ya kadar 6 km boyunca polis eşliğinde yürüyen işçiler Kurşunlu Kaymakamlığı önünde toplandı.
Kurşunlu Söğütsen Seramik Fabrikasında çalışan işçiler verilen sözün yerine getirilmemesi nedeni ile burada bir süre bekledikten sonra dağıldı.
Editör: Haber Merkezi