Çankırı'da inşaatı devam eden 400 yataklı yeni devlet hastanesinin tamamlandığında Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hizmet vereceği müjdesi verildi.

AK Parti Çankırı İl Başkanı Koray Erdoğan, yapımı devam eden deprem izolatörlü 400 yataklı devlet hastanesinin Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hizmet vereceği müjdesini verdi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İl Başkanı Erdoğan,"Bugün Grup Başkan Vekilimiz Muhammet Emin Akbaşoğlu ile birlikte Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ile görüştük. Görüşme sonunda kendisinden müjdeyi aldık. Yapımı devam eden yeni devlet hastanemiz, eğitim araştırma hastanesi olarak hizmet verecek." dedi.

Bir zamanlar çadırlarda kalınırdı Çavundur kaplıcalarında Bir zamanlar çadırlarda kalınırdı Çavundur kaplıcalarında

Bu gelişmenin Çankırı için büyük bir sağlık yatırımı olduğunu ve bölgedeki sağlık hizmetlerinin kalitesini artıracağını belirten Koray Erdoğan, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekilimiz M. Emin Akbaşoğlu’na teşekkür etti.

Çankırı Devlet Hastanesi 3. Basamak hastane oluyor
Üçüncü basamak hastaneler, sağlık hizmetlerinde en yetkili konumda olup, Eğitim ve Araştırma Hastaneleri, Özel Dal Eğitim ve Araştırma Hastaneleri ile Üniversite Hastaneleri olarak biliniyor.

Yeni araştırma hastanesi, tamamlandığında modern tıbbi cihazlar ve geniş uzman kadrosu ile bölge halkına ileri düzeyde sağlık hizmetlerinin yanında il dışı hasta sevkleri de son bulmuş olacak. Ayrıca bu hastanenin eğitim ve araştırma faaliyetlerine de ev sahipliği yapacak olması, sağlık çalışanlarının eğitimine de katkıda bulunacak. Yerel yönetimler ve sağlık kurumları, hastanenin en kısa sürede tamamlanması ve hizmete açılması için çalışmalarına hızla devam ediyor.

Cankiri Hastane Müjdesi Sm

Hastanelerin ihtiyaçları karşılanıyor
AK Parti İl Başkanı Koray Erdoğan ayrıca Çankırı Devlet Hastanesine MR cihazı, Orta Devlet Hastanesi ve Kurşunlu Devlet Hastanesine Panaromik Diş Röntgen Cihazı ve Şabanözü Devlet Hastanesine dijital röntgen cihazı tedarik edileceğini duyurdu. Çankırı Merkez ve ilçelerinde bulunan doktor eksikliğinin tamamlanmasının yanında Çankırı Merkez ve Çerkeş, Kurşunlu, Atkaracalar, Eldivan ilçelerine de uzman doktor ataması yapılacağını açıklayan Erdoğan, Çankırı Devlet Hastanesinin tıbbi cihaz ve cerrahi aletler alımı için toplamda 11 milyon 738 bin 928 TL’lik ödenek aktarılacağını da açıkladı.

Editör: Ercan Şeker