Petrol-iş Sendikası Çankırı Şube Başkanı Halil İbrahim Topcu, “Taleplerimize yeteri seviyede olumlu yaklaşım gösterilmezse, grevimiz tüm kararlılığı ile devam edecektir” mesajı verdi.

Petrol-iş Sendikası Çankırı Şubesi ve Sumitomo Rubber Ako Lastik Fabrikası arasında 5 ay süren toplantılarda anlaşma sağlanamaması sebebiyle 39. Günü giren grevde, işveren ve işçi temsilcileri 09 Temmuz 2024 Salı günü İstanbul’da masaya oturacaklar.

Kamuoyunun merakla beklediği görüşme öncesinde işçiler adına görüşlerini belirten Petrol-iş Sendikası Çankırı Şube Başkanı Halil İbrahim Topcu, taleplerinin olumlu karşılanması halinde sendika olarak yardımcı olabilecekleri konularda yardımcı olacaklarını söyledi.

İş dünyası Moody’s’in Türkiye kararından memnun İş dünyası Moody’s’in Türkiye kararından memnun

Başkan Topcu, “İşverenimiz taleplerimize olumlu yaklaştığı takdirde, bizde sendika olarak yardımcı olabileceğimiz konularda yardımcı olur, sözleşmemizi imzalayarak grevi sonlandırırız ve üretime devam ederiz” dedi.

Topcu, “Lastik emekçilerinin talepleri çok bir şey değildir. Sadece yaptığı işe, çalıştığı fabrikaya yakışır bir ücret politikası olması gerekiyor. Emekçinin sendikası ve sendikanın başkanı olarak ekibimle bu doğrultuda müzakerelere devam etmekteyiz. Talepler karşılanana kadarda direnişe devam edeceğiz. Bu Grev ve Direniş Sumitomo özelinde tüm Çankırı Organize sanayilerinde çalışan emekçilere örnek olacak ve onların emek ve ekmek mücadelelerine ışık tutarak, taleplerini yüksek sesle dillendirmelerini sağlayacaktır. Onlarda bizimle birlikte kazanımlar elde edeceklerdir. Şuanda bile bizim grevimiz bitmeden ücretlerinde iyileştirmeler yapılan işletmelerimiz vardır. Bunun devamının geleceğinden hiç şüphem yok. İşletmelerimiz ya kendileri emekçinin hakkını verecekler. Ya da emekçiler sendikalı olarak haklarını yükseltecekler.” İfadelerine yer verdi.

Editör: Haber Merkezi