Çankırı Valisi Vahdettin Özcan ve Kırıkkale Valisi Ali Kolat,  Çankırı Kırıkkale sınırının kesiştiği Sulakyurt'un Danacı köyünde buluştu.

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan ve Kırıkkale Valisi Ali Kolat, Sulakyur'un Ayvatlı-Danacı Yolçatı yolu ile Kızılırmak'ın Saraycık Köyüne ait 1 km lik asfalt yapımı ve aynı yolun Çankırı İl sınırları içinde kalan yaklaşık 3 km’lik yolun asfalt yapımı ile ilgili görüşmelerde bulunmak için Danacı Köyü’nde bir araya geldiler. Yol sorunu için köylerinde iki ilin valisini bir arada gören Danacı köyü sakinleri, misafirlerini çiçeklerle karşılayıp, 5–6 çeşit üzüm yetiştirilen üzüm bağında salkım üzümler ikram ederek ağırladılar.

 

Kırıkkale Valisi Ali Kolat,, “Bu yolun hareketli bir yol olduğu köylülerimiz tarafından ifade edildi. Danacılı köylülerimiz taleplerini Çankırı Valiliğine ilettiklerini ifade ettiler. Talepleri neticesinde Çankırı Valimiz sağ olsunlar Çankırı kısmını yapacaklarını belirtmiş. Başbakan Yardımcımız da Sulakyurt ilçesinde yaptığı ziyaret sonrasında bizi arayarak konun çözülmesini istedi. Bu konuda bizim de daha önceden çalışmalarımız ve düşüncelerimiz vardı. Daha önce de Sayın Valimiz de aynı konunun Başbakan Yardımcımıza iletildiğini, çözüme kavuşturulacağını belirtti. Sayın Valimizin duyarlılıkları için hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ederiz. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

 

Vali Özcan yaptığı konuşmada; “ Danacı köylüleri bu yol için beni Ankara’dan iki kere ziyarete geldiler. Çankırı’ya veya Kırıkkale’ye yapılması fark etmez.  Hizmet her tarafa yapılır. Sayın Valim buraya kadar zahmet buyurdular. Güzel bir yol olsun” dedi.

Daha sonra asfalt yapılacak yolun 4 km uzunluğunda olduğu belirtilerek, 2700 metresinin Çankırı İl Özel İdaresi, 1.300 metrelik kısmının da Kırıkkale İl Özel İdaresi tarafından yaptırılacağı ifade edildi.


 

Editör: Haber Merkezi