Olay akşam saatlerinde Ilgaz ilçesi Gazi dede mahallesinde meydana geldi. Traktörünün donan yakıt deposunu ısıtmak isteyen bir vatandaşın yaktığı ateş felaket ile sonuçlandı. 54 FF 6033 Traktörün altına sürülen ateş bir anda traktörü alevler içinde bıraktı. Daha sonra alevlerin samanlığa sıçraması sonucu samanlık ve traktör çayır çayır yanmaya başladı. Gece karanlığı alevlerle aydınlanırken panikleyen vatandaşın çağırdığı itfaiyenin müdahalesi ile yangın kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldü.
Yangında can kaybı yaşanmazken geriye kül olan samanlık ve traktörün bu görüntüleri kaldı.
Editör: Haber Merkezi