İsmailağa Camii imamı Salih Topçu, Hasan Kılıç Hocaefendi'nin vefatının ardından İsmailağa Cemaati'nin manevi liderinin kim olduğunu açıkladı.

Bahçeli'den HDP ve DEM için kapatma çağrısı Bahçeli'den HDP ve DEM için kapatma çağrısı

Topçu, Hasan Kılıç'ın yerine gelen isim İsmailağa Camii Emekli İmam Hatibi Ahmed Fikri Doğan olduğunu ilan etti.

İsmailağa Cemaati yeni lideri kim oldu? sorusu Hasan Kılıç'ın cenaze töreninde yanıt buldu. Hasan Kılıç'ın vefatının ardından İsmailağa Cemaati yeni lideri İsmailağa Camii Emekli İmam Hatibi Ahmed Fikri Doğan olarak açıklandı.

Haziran 2022'de Mahmut Ustaosmanoğlu'nun vefatının ardından İsmailağa Cemaati'nin başına geçen Hasan Kılıç'ın dün (22 Nisan 2024) yaşamını yitirmesiyle birlikte, cemaat liderliği için yeni bir ismin belirlenmesi gerektiği ortaya çıkmıştı.

Cemaatin yeni lideri Fikri Doğan

Cenaze namazı sonrası İsmailağa Camii imamı Salih Topçu tarafından  İsmailağa Cemaatinin yeni lideri, "Hasan Efendi hazretlerinin tensibi ve teklifi ile camiamızın başına Fikri Doğan hoca tayin edilmiştir" sözleriyle açıklandı.

İsmailağa lideri öldü, Cübbeli Ahmet yeni 'Emir'ini ilan etti

Öte yandan İsmailağa cemaatinin lideri Hasan Kılıç'ın vefatından önce kendileriyle ilgilerinin kalmadığı ilan edilen Cübbeli Ahmet ile Hüseyin Avni ve Mustafa Özşimşekler gibi isimler kendilerine yeni ‘Emir’ olarak 'İbrahim Efendi'yi ilan etti

Editör: Haber Merkezi