Çankırı Belediyesinin “Çankırı’da Engelli Bireyler için Ulaşım Aracı Sağlanması Projesi” Japonya Büyükelçiliğinin 2021 Yılı Yerel Projelere Hibe Programı kapsamında hibe desteği almaya hak kazanan projeleri arasında yer aldı. Büyükelçilik, yapılan inceleme sonucu 340 proje başvurusu içerisinden seçilen ve hibe desteği almaya hak kazanan 8 projenin uygulanmasına karar verdi. Hibe programı kapsamında Çankırı Belediyesine ait proje de yer aldı.

Yerel Projelere Hibe Programı kapsamında Çankırı Belediyesi ile Japonya Büyükelçiliği arasında protokol imzalandı. Protokole göre; Çankırı’daki engelli bireylerin ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşılamak, hastaneye ve resmi kurumlara gitmelerini kolaylaştırmak amacı ile temin edilecek ulaşım aracı için 46 bin 744 Dolar hibe desteği sağlanacağı bildirildi.

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “Özellikle dezavantajlı grupta yer alan vatandaşlarımız için hizmetlerimizin ‘ulaşılabilir’ olması, çalışmalarımızın sürdürülebilirliği ve avantaja çevrilmesi açısından mühimdir. Engeli olan vatandaşlarımız için ulaşım aracı temini ile ilgili projemiz, toplumumuzun her kesimi için gösterdiğimiz gayret ve hassasiyetin somut kanıtıdır. Vatandaşlarımızın önemli bir ihtiyacını karşılayacak bu projemizin gerekliliğine en az bizim kadar inandığı için Büyükelçilik nezdinde dost ülke Japonya’ya en derin saygılarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi