Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim günü Çankırı’ya Ankara’dan müşahit takviye edeceklerini söyledi.

Habertürk Televizyonu canlı yayınında gazetecilerin sorularını cevaplandıran CHP Lideri Kılıçdaroğlu, 28 Mayıs Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimlerinde sandık güvenliğiyle ilgili bir takım önlemler aldıklarını ifade etti.

Sandık güvenliğiyle ilgili endişelerinin olup olmadığının sorulması üzerine konuşan Kılıçdaroğlu, “ 1. Turdaki aksayan yönler, hangi sandıklara önem verilmesi gerektiği ve oralarda biraz güçlenmesi gereken yerler var. Hem gönüllüler, hem örneğin benim çağrımdan sonra yanlış hatırlamıyorsam 65 bin kişi daha müşahit olmak için başvurdu. Onları da belli bölgelerde görevlendiriyoruz. Burada dağılımda bir sorunumuz var. Onu da rahatlıkla ifade ediyorum. Büyük kentlerde olan yerlerde müşahit sayısında hiçbir sıkıntı çekmiyoruz. Daha çok küçük yerlerde, mezarlarda sıkıntımız var! Çünkü müşahit olarak bir kişiyi görevlendirdiğiniz yer ikametgâhının dışındaysa oy kullanma sorunu var. Oyunu kullanamıyor. Örneğin Ankara'da bir grup genç oyunu Ankara'da kullandıktan sonra hemen süratli bir şekilde Çankırı'ya gidecekler. Oradaki sandıklarda müşahit olarak ayrıca görev yapacaklar. Buna benzer uygulamalarımız olacak.” şeklinde konuştu.

Çankırı İl Genel Meclis Başkan ve komisyonlarını seçti! Çankırı İl Genel Meclis Başkan ve komisyonlarını seçti!

Editör: Haber Merkezi