banner198

Çankırı yer altı tuz şehrine hibe desteği

Çankırı Belediyesi yer altı tuz şehri Fizibilite Raporuna Hibe Desteği Aldı

Çankırı yer altı tuz şehrine hibe desteği
banner145

Çankırı Belediyesi Tuz Mağarası Fizibilite Raporuna Hibe Desteği Aldı

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) 2019 Yılı Fizibilite Destek Programı kapsamında Çankırı Belediyesi’nin hazırladığı “Çankırı Yer Altı Tuz Şehri Fizibilite Raporu” projesi için hibe desteği aldı. Protokol ise Başkanlık makamında Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ile KUZKA Genel Sekreteri Dr. Serkan Genç tarafından imzalandı.

Çankırı Belediyesi, Tuz Mağarasının yatırım projesini gerçekleştirme yolunda turizm alanındaki önemli adımlarından birini attı. Belediye, Tuz Mağarasını “Çankırı Yer Altı Tuz Şehri”ne dönüştürecek projenin fizibilite raporu için KUZKA’dan hibe desteği almaya hak kazandı. İmzalanan protokol kapsamında; Tuz Mağarasının dünya turizmine kazandırılması, bölgenin kalkınma ve rekabet gücünün arttırılması, Çankırı’nın tanıtım, marka değeri ve yerel kalkınma konularında fikir oluşturacak bir fizibilite raporu hazırlanacağı bildirildi. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, hazırlanan fizibilite raporunun, KUZKA tarafından oluşturulacak heyetin onaylamasının ardından yatırım projesi için gerekli çalışmaların başlatılacağını ifade etti. Esen, Çankırı’nın en önemli değerlerinden Tuz Mağarasını turizme açarak

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2020, 22:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kamil Gonder
Kamil Gonder - 4 yıl Önce

InşAllah cankiri için iyi olacak Bu başkan başaracak siyaset yapmadan desteklemek gerek

Aliihsan mulayim
Aliihsan mulayim - 4 yıl Önce

Sayin baskani bu gec kalinmis tuz magarasinin turizme kazandirma cabalarindan dolayi tebrik ediyor basarilarinin devamini diliyorum.

SIRADAKİ HABER

banner304