banner198

Şehit Ramazan Topçusuna anlamlı vefa

Tahtaköprü grubunun iki yıl önce sosyal medyada harekete geçmesi ile başlatılan kampanya mutlu sonla noktalandı.

Şehit Ramazan Topçusuna anlamlı vefa
banner145
Yazarımızı Metin Yılmaz'ın köşesine taşıyarak kamuoyu ile paylaştığı ve Tahtaköprü grubunun iki yıl önce sosyal medyada harekete geçmesi ile başlatılan kampanya mutlu sonla noktalandı.

Kırk altı yıl önce 1971 yılında bir Ramazan günü  iftar topunun ansızın patlaması ile görevi başında ağır yaralanarak iki gün sonra hayatını kaybeden belediye temizlik işçisi Mahmut Çapraz'ın ismi belediye meclisi kararı ile Top Sokak'a verilerek ölümsüzleştirildi. Çankırı Belediye Meclisi 01.06.2017 tarihli Haziran ayı oturumunda aldığı 223 sayılı karar ile Top Sokak'ın ismi "Topçu Mahmut Çapraz Sokak" oldu.  - Çankırı'nın hafızası Tahtaköprü -

Çankırı'nı geçmişine yönelik bilgi ve belgeleri gün yüzüne çıkartarak Çankırı'nın Hafızası görevini yerine getiren 'Tahtaköprü' daha öncede 'Ferit Akalın Radyo Müzesi' kampanyası ile farkındalığını ortaya koymuş ve Çankırı Belediyesi restore edeceği bir konağı müzeye çevirerek İzmir'de yaşayan Ferit Akalın'ın işler vaziyette olan radyo koleksiyonunu müze envanterine dahil edeceğini duyurmuştu.

Yazarımız Metin Yılmaz üzücü olayı ve o gün yaşananları köşesine böyle aktarmıştı: 

Çankırı'nın Şehit Ramazan Topçusu Mahmut Çapraz -TIKLA OKU-

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2017, 06:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER