banner198

Bir haber ve bir açıklama!

5 Mayıs 2009 tarihinde yaptığımız “Kesinti sürprizi! 2 bin aile mum ışığında yaşıyor” başlıklı haberimize de jet hızıyla yanıt.

Bir haber ve bir açıklama!
banner145

5 Mayıs 2009 tarihinde yaptığımız “Kesinti sürprizi! 2 bin aile mum ışığında yaşıyor” başlıklı haberimize de jet hızıyla yanıt gönderen Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. konuyla ilgili sözüm ona açıklama yaptığını zannediyor! Neden mi?

Vatandaşa taksit yapıyormuş! Sanayiciye taksitlendirme yapıyormuş! Bunu tahsilat veznelerinin önünde asacağın afişle, tüketiciye gönderdiğin faturada yapacağın bilgilendirme ile pekala gerçekleştirebilirsin! Basında çıkan her habere “balıklama” dalarak yok o öyle değildi, yok bu böyle değildi! İşimizi gücümü bırakacağız beyefendilerin açıklamalarını sizlere haber olarak sunacağız!

Taksitlendirme yapıyorlarmış! Yaptığın taksitlendirmeyi hangi duyuru aracıyla tüketiciye duyurdun ki? Afiş mi bastırdın, reklam mı verdin? Gönderdiğin faturalara duyuru ilavesi mi yaptın?

Böylesi ucuz ve tamamen şirket güvenilirliğini korumaya yönelik açıklamaları halkla ilişkiler taktiği olarak algılıyor ve kurum yetkililerini basında çıkan haberler öncesi tüketiciyi bilgilendirme periyotlarını çok daha uygun ve farklı zeminlerde gerçekleştirmelerini diliyoruz.

Şimdi gelelim haberimizle ilgili yapılan açıklamaya:

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. olarak, devletin üretim kaynaklarıyla üretilen elektriği satın alıp, dağıtım bölgemizdeki müşterilerimize kesintisiz elektrik sağlamak ana hedeflerimiz arasındadır. Satın alınan elektriğin bedeli Başkent EDAŞ tarafından devlete ödenmektedir.

Hem devlete karşı olan sorumluluğumuz hem de müşterilerimize kesintisiz elektrik sunma hedefimiz doğrultusunda şirketimiz, kullanılan elektrik bedelinin zamanında tahsil edilmesini yakından takip etmektedir.

Müşteri ödemelerinin zamanında yapılmaması elektrik temin sürecinin aksamasına neden olmaktadır. 

Bu nedenle, 2009 yılı ve daha önceki yıllardan birikmiş elektrik borcu olan           tüm müşterilerimize ‘Elektrik Kesme İhbarnameleri’ dağıtılmaktadır. İhbarnamelerde verilen süreler içerisinde borcunu ödemeyen müşterilerimizin de, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği doğrultusunda elektriği kesilmektedir.

Bununla birlikte, 2009 yılı öncesine ait elektrik borçlarını ödeme zorluğu içinde bulunan müşterilerimize, Şirketimizce taksit imkanı sağlanmaktadır. Meskenlerde 200,00 TL; ticarethanelerde 500,00 TL üzerindeki elektrik borçlarının ¼’i peşin alınarak, kalan kısmı 3 taksite bölünmektedir.

Söz konusu uygulamalar, özelleştirme öncesinde de aynı şekilde yapılmaktaydı.

Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER