banner198

Heyecanımız ve mutluluğumuz tarifsiz

Ziraat Odası Başkanı Nejat Gamzeli, temeli atılan gölet ve sulama tesisleri ile ilgili bir basın açıklamasında bulundu.

Heyecanımız ve mutluluğumuz tarifsiz
banner145

TZOB yönetim Kurulu üyesi ve Çankırı Ziraat Odası Başkanı Nejat Gamzeli, temeli atılan gölet ve sulama tesisleri ile ilgili bir basın açıklamasında bulundu.

 

Nejat Gamzeli’nin basın açıklaması;

 

Geçtiğimiz hafta sonu Çankırı için önemli bir milattır. Yaklaşık yarım asırdır yapılacak,  diye beklenilen, kıraç topraklarımızın suyla buluşacağı projenin bitiş tarihi start verilmiştir.

 

Temeli atılan gölet ve sulama tesisleri tamamlandığında 207.980 dekar tarım arazisi sulanmış olacaktır.

 

Çankırı çiftçileri olarak heyecanımız mutluluğumuz tarifsizdir. Bizlere bu sevinci yaşatan;  başta Başbakanımız Sn. Recep Tayip Erdoğan olmak üzere, Orman ve Su İşleri Bakanımız Sn. Prof.Dr. Veysel Eroğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sn. M.Mehdi Eker, Valimiz Sn. Vahdettin Özcan, TZOB Genel Başkanımız Sn. Şemsi Bayraktar, Çankırı Milletvekillerimiz Sn. İdris Şahin ve Sn. Hüseyin Filiz, DSİ Genel Müdürü Sn. Akif Özkaldı, İlimiz DSİ 52.ci Şube Müdürü Sn. Ahmet Kanık ve emeği geçen herkese, Çankırı Çiftçileri adına Teşekkür eder, şükranlarımı sunarım,

 

Toprağın suyla buluşması; Çiftçimizin emeğinin karşılığını almasını, yüzünün gülmesini, aşının artmasını sağlayacaktır.

 

Toprağın suyla buluşması; İlimiz ekonomisinin gelişmesi, dolayısıyla Ülkemiz ekonomisine daha fazla katma değer olacaktır.

 

Bu buluşma; marketçimizin, manavımızın, tuhafiyecimizin, ayakkabıcımızın, lokantacımızın, hulasa tüm esnafımızın kasasına, daha çok gelir demektir.

 

Bu buluşma istihdam demektir!

 

Bu buluşma daha fazla ürün demektir!

 

Çankırı’mızın gelişme yolunda ilerlemesi için suyla başlayan çalışmalar, Sanayi yoluyla artırılmalı, Çankırı Organize sanayi biran evvel faaliyete geçirilmelidir.

 

Bu gelişmelere çiftçilerimizin hazırlıksız yakalanmamaları için, bizlerde çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Organik tarım, toprak analizi, sertifikalı tohum kullanımı ve tarım sigortası yaptırmaları konusunda çiftçilerimizi sürekli bilgilendiriyoruz.

 

Bu vesile ile Sizlerin, hemşerilerimizin ve tüm çiftçilerimizin yeni yılını kutluyor, 2012 yılının bol bereketli,  kazançlı geçmesini diliyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner259