banner198

Hisarcıkkayı köyü taşınıyor!

Eldivan ilçesine bağlı 200 haneli Hisarcıkkayı köyü, heyelan tehlikesi nedeniyle taşınıyor.

Hisarcıkkayı köyü taşınıyor!
banner145

Eldivan ilçesine bağlı 200 haneli Hisarcıkkayı köyü, heyelan tehlikesi nedeniyle taşınıyor.

Hisarcıkkayı köyünün Tozlucakaşı mevkiindeki yeni yerleşim alanına dikilecek 4 bin fidan ve cami temel atma törenine Vali Şemsettin Uzun, Vali Yardımcısı Murat Soylu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız,

 

Tarım İl Müdürü Mustafa Altun, Çankırı Karatekin Üniversitesi Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ziya Şimşek ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende konuşan Vali Uzun, ağacın sevilmesi gerektiğini belirterek, yeni köy yerleşim alanında 5 hektarlık alanı orman yapmayı amaçladıklarını söyledi. Uzun, yeni konutların yapımına dikkat edilmesi gerektiğini de vurguladı.

Tozlucakaşı'nda yeni köy kuruluyor...

Köy muhtarı Satılmış Erdoğan ise, Namaztepe mevkiindeki eski köy yerleşim alanının heyelan bölgesi olması nedeniyle kendilerine tahsis edilen Tozlucakaşı'nda yeni bir köy kurduklarını belirterek, "Herkes için burada bir dönümlük arsaya ev yapma imkanı verildi. Bu doğrultuda Bayındırlık İl Müdürlüğü tarafından ev yapmak isteyenlere 5 yıl ödemesiz 20 yıl taksitle 27 bin TL kredi sağlandı. Biz de köyümüzü buraya taşıyoruz'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2017, 19:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER