banner198

Hedefimiz turizmde bir numara olmak!

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Kemal Karatatar ile bir araya geldi.

Hedefimiz turizmde bir numara olmak!
banner145

İl Kültür Turizm Müdürü Mustafa Kemal Karatatar ve Güzel Sanatlar Galerisi Müdürü Nusret Acar’ın Belediye Başkanı İrfan Dinç’i hayırlı olsun ziyaretinde Çankırı’nın somut kültür ve değerler bakımından bir numara olacağı konuşuldu.

 

Ziyarette belediye ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün ortaklaşa yapacakları projelere değinen Karatatar “Çankırı’mız Beypazarı ve Safranbolu’da bulunan turizm potansiyeline sahip olmanın ötesinde somut olmayan kültürel değerlere de sahiptir. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirdiğimiz ve tanıttığımız zaman yerli ve yabancı turist akınına uğrayacağından kuşkum yok. Belediyemizin son zamanlarda yapmış olduğu kültür ve turizm atağı bizim de müdürlük olarak işimizi kolaylaştırıyor. Bu çalışmalarınızdan dolayı sizi ve ekibinizi tebrik ediyorum” dedi.

 

Turizmde Çankırı’yı bir numara yapma gayreti içinde olduğunu belirten Belediye Başkanı İrfan Dinç “Bizim amacımız buraya gelen konukları para makinesi olarak görmek değil, evimizde ağırladığımız konuk gibi karşılamaktır. Eğer bizler tarihimizi ve kültürümüzü sadece para kazanmak amacı ile görücüye çıkartırsak albenisini çok çabuk kaybederiz. Gelen konuklarımıza şehrimizin tüm sıcaklığını hissettirebilirsek projelerimizin ve hedeflerimizin uzun ömürlü olacağına inanıyorum. Son yıllarda Valiliğimizin ve Belediyemizin desteği ile daha da ön plana çıkan Yaran Kültürü bizim için çok büyük bir fırsat. Turizme yönelik diğer objelerle birlikte bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirip marka yaparsak bir numara olacağız. Tüm çaba ve gayretlerimiz bu yolda olacaktır. Başta İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olmak üzere Çankırı’daki tüm kurumlar ile uyumlu bir şekilde çalışarak hedefimize en kısa zamanda ulaşabiliriz.” dedi.

 

Ziyaret İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Kemal Karatatar’ın Başkan İrfan Dinç’e takdim ettiği hediyenin ardından sona erdi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER