banner198

Kurşunlu tüm değerleri ile tanıtılıyor!

Hititlerden günümüze uzanan geçmişi ile tarihi ipek yolunun geçtiği Kurşunlu ilçesi, yöresel zenginliklerini tanıtmak amacı ile atağa geçti.

Kurşunlu tüm değerleri ile tanıtılıyor!
banner145

Hititlerden günümüze uzanan geçmişi ile tarihi ipek yolunun geçtiği Kurşunlu ilçesi, yöresel zenginliklerini tanıtmak amacı ile atağa geçti.

Kurşunlu Kaymakamlığı uhdesinde oluşturulan proje ekibi tarafından sürdürülen çalışmalar düzenlenen resepsiyonda tanıtıldı.

Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen törene ilçe halkı yoğun ilgi gösterdi. Folklor ekipleri yöre folklorundan örnekler sergiledi. Daha sonra Demiryolu, Devrez Vadisi, Çavundur Kaplıcaları, Çiçek Balı ve yöresel lezzetlerin anlatıldığı slayt gösterisi gerçekleştirildi. Gösterilerin ardından açılan stantlar gezildi. Resepsiyonda Kurşunlu fotoğrafları, kara kalem çalımalar ve yağlı boya tablolarda sergilendi. Etkinlikler kapsamında Gökkuşağı Tiyatro Topluluğu tarafından 'Paldır Küldür Show" adlı güldürü oyunu iki seans halinde sahnelendi.

Kurşunlu Kaymakamı Mehmet Fatih Koca, “Kurşunlu proje ekibimiz, Kaymakamlığa başladığımız zaman arkadaşlarla istişare edip kurduğumuz bir ekip! Ekibimizin kafasında birçok proje var ama bu somutlaştırdığımız ilk projemiz. Kurşunlu’nun tanıtımı noktasında beraber değerlendirdik toplantılarımızı yaptık, sanatsal bir Kurşunlu tanıtımı ortaya çıkarttık.” dedi.

Proje kapsamında yapılan çalışmalar sonucunda ilçeye turist çekilmesi hedefleniyor.

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2019, 04:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adil CENGİZ
Adil CENGİZ - 4 yıl Önce

Kurşunlu tanıtımına emeği geçen Herkeze Canı gönülden teşekkür ederim.Kurşunlumuz için çok güzel bir çalışma olmuş.izlerken çok keyif aldım.Projelerin devamını da bekleriz..

Birsel kara tarla
Birsel kara tarla - 4 yıl Önce

Cok memnun oldum memleketim icin hayirli olsun basarilar diliyorum

SIRADAKİ HABER