banner198

Muhtar adayları belediye başkan adaylarını solladı!

Çankırı’da muhtar adayları, birçok siyasi partinin belediye başkanından daha aktif bir seçim çalışması yürütüyor.

Muhtar adayları belediye başkan adaylarını solladı!
banner145

28 Mart'ta yapılacak yerel seçimler yaklaştıkça, özellikle belediye başkanlığına aday olanların fotoğraflarıyla ve parti logolarıyla ‘giydirilmiş’ araçlar göze çarpmaya başladı. En küçük beldede bile belediye başkan adaylarının fotoğraflarıyla ‘giydirilen’ araçlar tur atıyor.

Seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte çalışmalarına hız veren siyasi parti adayları bu günlerde propaganda araçlarıyla cadde ve sokaklarda tur atıyor Seçimlere kısa bir süre kala adaylar, birbirinden renkli seçim araçları ile seçmenlerin dikkatini çekmeye ve seçim sloganlarıyla donattıkları araçlar vasıtasıyla mesajlarını vermeye çalışıyor.

Belediye başkan adayları özellikle otobüsleri tercih ederken, daha düşük bütçeli ya da küçük ilçe başkan adayları midibüs ve minibüsleri, bazıları da otomobilleri seçim için giydiriyor. Adaylar, kendi fotoğraflarını, mesajlarını ve seçime girdikleri partinin ismi, logosu ve genel başkanının fotoğrafını kullanarak giydirdikleri araçlarla seçmenin dikkatini çekmeye çalışıyor.

Ancak bunun yanında dikkati çeken başka bir husus ise, Çankırı’da muhtar adaylarının da, belediye başkan adaylarını aratmayacak cinsten bir seçim kampanyası yürütmeleri. Hatta bazı muhtar adaylarının siyasi partilerin belediye başkan adaylarından çok daha aktif bir seçim çalışması içerisinde oldukları gözleniyor.

Muhtar adayları araç dahi giydiriyorlar...

29 Mart seçimleri daha önce yaşadığımız yerel seçimlerden oldukça sönük geçiyor. Adeta "kriz seçimi" diye adlandırılan bu seçim sürecinde muhtar adayları birçok siyasi partinin seçim çalışmasından daha aktif olarak sahnede boy gösteriyorlar.

Çankırı’nın sokaklarında dolaştığınızda, muhtar adaylarının  afişlerini ve büyük posterlerini görmeniz mümkün. Hemen hemen her mahallede çok sayıda muhtar adayının boy göstermesi siyaset arenasına da farklı bir renk getirmiş durumda. 

Bunlardan birisi Çerkeş Cumhuriyet Mahallesi muhtar adaylığına soyunan Galip Keskin, herhangi bir masraftan kaçmamış ve araç giydirmiş. Çankırı Merkezde Buğdaypazarı Muhtar adayı Muhittin Andinç de aynı şekilde kamyonetine astığı pankartlarla seçmenden oy istiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER