banner198

Özenç, Katı yaklaşımlar yüzünden ışıksız kaldık

Katı yaklaşımlar yüzünden ışıksız kaldık

Özenç, Katı yaklaşımlar yüzünden ışıksız kaldık
banner145

ÇANDEF Başkanı Ömer Lütfi Özenç, yaz aylarında her derneğin kendi köyünde düzenlediği şenlik benzeri programların tahammül edilemez, hem zaman hem de kaynak israfına yol açtığını söyledi.

 

Çankırı Geleceğini Planlıyor Sempozyumunda konuşan Ömer Lütfi Özenç, “Bugün burada ortaya çıkan fotoğraftan anlaşılacağı üzere bürokratı, siyasetçisi, iş adamı, sivil toplum kuruluşları ve bunların, ülke tüm kesimleriyle olan barışıklığıyla Çankırılılar olarak ülkemiz için umut veren bir güç oluyoruz. Çok özlemini çektiğimiz birlikteliği ve dayanışmayı temsil eden bu fotoğrafın oluşmasında önderlik eden Sayın Valimiz Vahdettin Özcan’a şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

İdarecilerden ilçe ve köy yollarının bakımlı olması, oradaki alt yapı ve sağlık hizmetlerinin yeterli olmasını istediklerini vurgulayan Özenç, “Çankırı’dan ülke gündemine taşarak bizlere ulaşan haberlerin güzel kokulu, gurur kaynağı olacak ve huzur veren düzeyde olmasıdır. Çankırılılığı ile övünen ve bilinen bizlerin, bu beklentisinin çok görülmeyeceğini umuyoruz” diye konuştu.

 

Her derneğin yaz aylarında kendi ilçe ve köylerinde yaptığı etkinliklerden duyulan rahatsızlığı dile getiren Özenç, “ İlçe ve köylerimizde yapılan etkinlikler hem düzenleyenler hem de katılanlar açısından tahammül edilemeyecek şekilde, maddi kaynak ve zaman israfına yol açmaktadır. Bu konudaki kargaşanın, tüm tarafların katılımıyla alınacak bir kararla daha uygulanabilir ve pratik bir düzene kavuşturulması gerekmektedir” vurgusunda bulundu.

 

2002 yada 2003 yılında bir film seyrettiğini anlatan Özenç,” Amerika’daki gökdelenlerin arkasında bir evde yaşlı bir adam ve yatalak bir kadın yaşamakta ve en büyük dertleri gökdelenlerden dolayı evdeki çiçeklerinin güneş alamaması idi. 11 Eylül 2001 de gökdelenler yıkılınca güneş alıp çiçeği serpilen yaşlı çift sevince boğulmuştu. Bizde uzun yıllar katı yaklaşımlar yüzünden ışıksız kaldık. Bu sempozyumla önceki yaklaşımlar değişiyor ve bizler güneş alabilir duruma geliyoruz. Göreceksiniz bakın, buradan ışık alan kişi ve kurumlar nasıl da serpilecek ve meyve verecekler”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER