banner198

Vali Öner Üniversite cübbesini giydi ve...

Halen Isparta Valiliği görevinde bulunan Ali Haydar Önere Karatekin Üniversitesi tarafından verilen Fahri Doktora düzenlenen törenle takdim edildi.

Vali Öner Üniversite cübbesini giydi ve...
banner145

Isparta Valisi Ali Haydar Öner'e Çankırı Karatekin Üniversite Senatosu taraından Kamu Yönetimi dalında "Fahri Doktora" AKM'de düzenlenen törenle verildi.

Bugün Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen törene başta Çankırı Valisi Şemsettin Uzun, kendisine doktora verilen ve Çankırı'da yaklaşık 5 yıl başarılı bir görev yapan bugünün Isparta Valisi Ali Haydar Öner, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş, Çankırı Baro Başkanı Av. İdris Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Vahit Kemal Esengin, Emniyet Müdürü Nurettin Örnek, Ticaret Borsası Başkanı Hüsnü Ünal, Karatekin Üniversitesi dekan ve öğretim üyeleri ile birlikte Çankırı Valiliği bürokratları, STK yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Isparta Valisi Ali Haydar Öner'e üniversite cübbesini giydiren Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş "Sayın Öner'le çok uzun bir mesai yapamadım. Ancak kısa da olsa kendisiyle çalışmaktan ve şahsını tanımaktan büyük onur duydum." dedi ve Vali Öner'e bir şiir okudu!

Rektör Savaş daha sonra üniversite senatosunun almış olduğu kararı davetlilere okuyarak Vali Ali Haydar Öner'i sahneye davet etti. Alkışlar arasında sahneye gelen Vali Öner'e Karatekin Üniversitesinin öğretim üyeliği cübbesi giydirilerek "Fahri Doktora" beratı kendisine teslim edildi.

Duygularını ifade etmek için kürsüye gelen Vali Öner kendisine Karatekin Üniversitesi Senatosu kararı ile verilen fahri doktora ünvanını  alırken  "Bu ödülü kendi adıma değil, bugüne kadar görev yaptığım yerler ve oralarda tanıdığım insanlar adına, Nevzat Ayaz adına, İrfan Dinç adına, beni yetiştiren büyüklerim adına alıyorum" dedi.

Akşam da Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş Çankırı Valisi Şemsettin Uzun'un da katılımı ile Vali Ali Haydar Öner'e Çankırı Büyük Otelde bir yemek verdi. Vali Öner  yemek sonrası Çankırı'dan ayrıldı.

Toplantıdan notlar...
Toplantının gerçekleştiği Atatürk Kültür Merkezi oldukça canlı bir görüntü verdi. Vali Ali Haydar Öner'le ilgili olarak görev yaptığı yerlerden Bayburt ve Giresun'da vatandaşlarla yapılan görüşme kaydının perdeye aktarılması Vali Öner için büyük bir sürpriz oldu. Hele hele Bayburt'ta yapılan çekimlerde bir vatandaşın kameralar karşısında "Bayburt Bayburt olalı böyle bir vali görmedi!" cümlesi salondakileri ve Vali Öner'i oldukça güldürdü.

Toplantının ilginç notlarından bir tanesi de Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş'ın Vali Öner'e şiir okuma sahnesi oldu! Neden derseniz, Çankırı'ya gelen misafirlere şiir okuma adeta bir gelenek! Bu geleneğe Rektör Savaş'ın da dahil olması başta basın mensupları olmak üzere birçok kişinin dikkatini celbetti. Öte yandan Rektör Savaş'ın kaleme aldığı ve okuduğu şiirin büyük beğeni topladığı da gözlemlendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner304