banner198

Çankırı'da balıkçıl kuş hastanede tedavi edildi

Çankırı'nın Orta ilçesinde Devrez Çay'ının kenarında Orman Bölge Müdürlüğü çalışanları tarafından bulunan yaralı balıkçıl kuş, Orta Devlet Hastanesinde tedavi edildi.

banner145

Çankırı'nın Orta ilçesinde Devrez Çayı'nın kenarında Orman Bölge Müdürlüğü çalışanları tarafından bulunan yaralı balıkçıl kuş, Orta Devlet Hastanesinde tedavi edildi.

‘On üç yaşındaki çocuğunu minibüsünün arkasına bağlayan baba’ haberi ile Türkiye gündeminde geniş yer tutan Orta ilçesinde çok ilginç bir olay yaşandı. Devrez Çayı'nın kenarında, yerde yaralı halde bulunan bir balıkçıl kuşu, Orman Bölge Müdürlüğü görevlilerince tedavisinin yapılması için ilçedeki veterinere götürüldü.

İncecik boynundan kanlar süzülen balıkçıl kuşu, veterinerin, "Benim ekipmanım tedavi etmeye yeterli olmayabilir" demesi üzerine; yaralı kuş Orta Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Kuşun yaralı halini gören sağlık çalışanları hemen harekete geçtiler.  Dr. Ersin Uslu tarafından pansuman ve tedavisi yapılan kuşla, acil servis çalışanları özenle ilgilendi. Balıkçıl kuşunun boynu oksijenli su ile temizlendikten sonra boğazı enfeksiyon kapmasın diye tentürdiyotla da dezenfekte edildi. Kuşun doktor tarafından tedavisi cep telefonu kamerası ile görüntülendi. Pansumanı yapılan balıkçıl kuş tedavisinin ardından Devrez kenarında doğaya salındı.

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2018, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER