banner198

Çankırı Devlet Hastanesine Başhekim atandı!

Çankırı Devlet Hastanesine 6 aylık aranın ardından başhekim atandı.

Çankırı Postası
Çankırı Devlet Hastanesine Başhekim atandı!
banner145

Çankırı Postasının gün içerisinde yayınladığı “Çankırı Devlet Hastanesinde 'pes' dedirten yolsuzluk iddiası!” başlıklı haberimizin kamuoyunda büyük yankı bulmasının ardından yaklaşık 6 aydır vekaletle yürütülen Çankırı Devlet Hastanesi Başhekimliği koltuğuna  Genel Cerrahi Klinik Sorumlusu Opr. Dr. Cem Solak atandı.

Haber Merkezimizin edindiği bilgiye göre; Cem Solak’ın görevi bazı şartlar ileri sürdükten sonra kabul ettiği öğrenildi.

Opr. Dr. Cem Solak 11 Ocak 2015 tarihinde Başhekimliğe vekalet eden Dr. Ali Güvey’in 'yönetici' kadrosuna çekilmesi ile birlikte daha öncede hastanenin Başhekimlik görevini üstlenmiş, görev süresinin üzerinden sadece 5 ay geçmişken Mayıs 2015 tarihinde sendikacı ve bazı siyasilerin baskısına direnemeyerek istifası alınarak görevden ayrılmıştı.

Eski Başhekim İsmail Bozkurt hakkında ortaya dökülen ciddi iddialar üzerine 18 Ocak 2019 tarihinde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından istifası istenerek görevden alınmıştı. O tarihten beri Başhekim koltuğu vekaleten Opr. Dr. Esra Elif Arslan tarafından yürütülüyordu.

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2019, 00:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kemal
Kemal - 4 yıl Önce

Hayırlı olsun, Hastane çalışanlarının huzura ihtiyacının olduğu bugünlerde, yerinde bir atama olmuş. Emeği geçenlere teşekkürler, tek dileğimiz, adil ve cesur olması, müdürlerden korkmadan karar alırsa, sırtımızda taşırız kendisini.

KURTULUŞ
KURTULUŞ - 4 yıl Önce

YERİNDE BİR KARAR.HAYIRLI OLSUN İNŞALLAH.

ismail
ismail - 4 yıl Önce

cem hocam yapar o işi

EEkrem Soysal
EEkrem Soysal - 4 yıl Önce

Cem bey o görevi başarı ile yapacak endoğru tercih ancak siyasetciler sendikacılar el, eteklerini çeker destek olurlarsa Çankırı kazanacak hastane güvenilir hale gelecektir. Tebrikler Cem bey.

Sarı Reis
Sarı Reis - 4 yıl Önce

Tam isabet yerinde bir karar.
Hst çalışanlarının huzura ve adalete ihtiyacı var. Herkesi tanıyan Cem bey bunu sağlar yeterki desteklesin..

Mertcan
Mertcan - 4 yıl Önce

Güzel Bi karar olmuş yeni görevinde cem beye başarılar dilerim

Vatandaş
Vatandaş - 4 yıl Önce

Yerinde bir karar olmuş disiplinli bir kişi çankırı için hayırlı olsun

Mustafa
Mustafa - 4 yıl Önce

Çok isabetli Bi karar yıllardır çankırıya yapılan en büyük hizmet vekillerimizi tebrik eder yeni görevinde cem beye başarılar dilerim


SIRADAKİ HABER