Çankırı Valisi Şemsettin Uzun’un göreve başladığı ilk günden bu yana kurumlarda gerçekleştirdiği denetimler hız kesmeden devam ediyor.

 

Göreve başladığı 8 Ocak 2008 tarihinden bu yana geçen süre içerisinde Vali Şemsettin Uzun’un Çankırı’da yapmış olduğu denetimler aralıksız devam ediyor. Göreve yeni başlaması dolayısıyla makamında gerçekleştirilen “hoş geldiniz” ziyaretlerini de olabildiğince sınırlı tutan Vali Uzun, mesaisinin büyük bir bölümünü Çankırı Merkez ve ilçelerinde gerçekleştirdiği “baskın ziyaretlerle” tamamlıyor.

 

Mesaiye günün erken saatlerinde başlayan Vali Şemsettin Uzun, program dahilinde gerçekleştirdiği ilk ziyaretten sonra ani bir kararla ikinci randevu saatine kadar kendi tespit ettiği üçüncü bir noktaya “baskın ziyaretini” gerçekleştiriyor.

 

Göreve geldiği günden bu yana benzer şekilde gerçekleştirdiği denetimlere sayısız örnek vermek mümkün. Vali Şemsettin Uzun’un böylesi bir görev anlayışı ile mesaisini tamamlaması öncelikli olarak Çankırı’da görev yapan bürokratları da fazlasıyla tedirgin ediyor.

 

İlk sert uyarıyı Devlet Hastanesi Başhekimi aldı…

 

Haber Merkezimizin elde ettiği bilgiye göre Vali Şemsettin Uzun’un göreve başladığı 4’üncü günde Çankırı Devlet Hastanesini “baskın bir ziyaretle” denetleyerek, Hastane Başhekim Dr. Fatih Esad Topal’ı “oldukça sert” bir şekilde uyardığı ve hastane hizmetlerinde gördüğü eksikliklerin ivedilikle giderilmesi yönünde talimatlar verdiği yönünde.

 

Bizler Çankırı Valisi Şemsettin Uzun’un Devlet Hastanesine aracıyla hangi kapıdan girdiğini tespit edemedik. Fakat Vali Uzun’un vatandaşların giriş yaptığı kapıdan girdiklerinde karşılarında gördükleri o devasa “Çankırı Emergency Medicine” tabelasını fark ettiğini düşünmüyoruz. Buradan sayın Uzun’a yardımcı olma adına bu girişteki tabelanın fotoğrafını yayınlıyor ve “Çankırı’da kaç İngiliz yaşıyor ki?” sorumuzu yenileyerek “düzeltilmesi gerekenler” listesine ek bir icraat beklediğimizi buradan duyurmak istiyoruz.

Editör: Haber Merkezi