TCDD Makinisti 53 yaşında ki Tuncay Al, yaklaşık 704 öğrenci arasında okul birincisi oldu.

İlkokul öğrencileri Çankırı müzesinde tarihe yolculuk yaptılar İlkokul öğrencileri Çankırı müzesinde tarihe yolculuk yaptılar

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Meslek Yüksekokulu (Taşmescid) Turizm Otelcilik bölümünden mezun olan Tuncay Al, yüksekokulun yaklaşık 704 öğrencisi arasında 3.67 not ortalaması ile okul birincisi oldu.

Gençlere taş çıkartan performansı ile bir başarı hikâyesine imza atan Tuncay Al, bölümünü 2 yılda bitirdi. Zamane gençlerinin çabuk pes ettiğini azimlerinin zayıf olduğunu söyledi. Hem çalışıp hem okuyan al başarı hikayesi ile bir kez daha okumanın yaşı olmadığını gösterdi.

Genel Yayın Yönetmenimiz Ercan Şeker’e konuşan Tuncay Al, “Oğlum Mehmet Al beni üniversite sınavına yazdırdı. Çocuğumla birlikte sınavlara girdik. Geçmişten turizme karşı merakım vardı. Bu bölümü okumak istedim. Mehmeti Kıbrıs’ta Ağız ve Diş Sağlığı bölümünü kazandı ben Turizm Otelcilik bölümüne girdim.” dedi.

Okumaya karşı bir özlemi olduğunu ancak hayat gailesi, çalışma ve çocukları büyütme gibi nedenlerle üniversite okumasına engel olduğunu ifade eden Al, “Daha önce birkaç defa kazandım ama imkânsızlıklardan dolayı gitmemiştim. Okumaya ailem yönlendiricince başlamış olduk. Daha önce böyle bir ortamın olduğunu bilseydim bırakmazdım. Nasip bu zamanaymış” şeklinde konuştu.

D8D0Cfcc 0C7B 4F62 A14E E275815C609F

Hem çalıştım hem okudum -

Okulu kazandıktan sonra ilk 2 ay çeşitli zorluklar yaşadığını ancak gerek hocaları, gerekse sınıf arkadaşlarının desteği ile ortama alıştığını anlatan Ay, “Bu yaşta buralara gelmek beni mutlu etti. Yeni nesil arkadaşlarda azim yok! Hem çalıştım, hem okudum, çokta mutlu oldum. Sınıf arkadaşlarım yaşım nedeniyle başta yabancı algıladılar, sonra dertleri, sıkıntıları olunca hep bana danıştılar, onlarla da çok güzel uyum sağladık. Sağ olsunlar onlarda bize sahip çıktılar büyüğü olarak gördüler. Neticede hep beraber bitirdik mezun olduk” ifadelerini kullandı.

Mezuniyet töreni anında duygusal anlar yaşadığını belirten Al, “Belgeyi alırken o kadar insan karşısında çok duygulandım. Ağlama pozisyonuna geldim. Benim yaşımda o anı yaşamak, o duyguyu hissetmek anlatılmaz bir şey. En büyük destekçim eşimdi, oda çok gururlandı” dedi.

Editör: Ercan Şeker