Çankırı Valisi Mustafa Fırat Taşolar, ”Çankırı’da hiç bir sokak kabadayısının gezmesine müsaade etmeyeceğiz" dedi.

Vali Mustafa Fırat Taşolar, asayiş konulu basın toplantısında gazetecilerle bir araya geldi. Çankırı Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda; mahalli idareler seçimleri, bayram tedbileri, trafik denetimleri, aranan şahıslar üzerine veriler paylaşan Taşolar, mahalli idareler seçimlerinde riskli bölgeler ve kimlerin olay çıkartabileceği ihtimali üzerine en ince ayrıntısına kadar çalıştıklarını aktardı.  Vali Taşolar, hazırlanan rapor doğrultusunda tedbirler alarak bu seçim döneminde ufak tefek hadisler dışında hiç bir sorun yasamadan seçim dönemini atlattıklarını ifade etti. Taşolar, “Çankırı’da yerel secimin huzur ve güven ortamında tam bir demokrasi içinde geçtiği için herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Taşolar, Ramazan bayramının 9 günlük tatille birleşmesi üzerine araç denetimlerini iki katına çıkarttıklarını, trafik hassasiyetlere olan noktaları tespit ettiklerini vurguladı. Taşolar alınan tedbirler neticesinde; uzun yıllar sonra gerek D 100 karayolu,  gerek Ankara yolunda her hangi bir ölümlü kaza yaşanmadığına dikkat çekti. Uygulamaların artarak devam edeceğini açıklayan Taşolar, “2023 yılı Ramazan bayramında24 bin 324 araç sorgulaması yapmışız,  bu bayramda 40 bin 530 araç sorgulamışız. Yapılan çalışmaların karşılığını aldığımızı net olarak görebiliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

HTS Plaka tanıma sistemine göre geçen yıl bayramda Çankırı sınırlarına167 bin 738 aracın giriş yaptığı bilgisini paylaşan Taşolar, bu bayramda il sınırlarından giren araç sayısının 356 bin 036 olduğunu aktardı. Taşolar, bu bayram araç geçişinde iki katına çıkılmasına rağmen kazalarda ciddi azalma olduğuna dikkat çekti.

Yine şahıs sorgulamalarında da geçen yıl Ramazan Bayramına göre büyük artış yaşandığına vurgu yapan; Taşolar, “Ramazan Bayramında gecen sene 38 bin 430 şahıs, bu bayramda 79 bin 142 şahıs sorgulanmış. Bunlar önleyici kolluk anlamında yapılan önemli çalışmalar.” dedi.

Vali Taşolar, ”Çankırı’da hiç bir sokak kabadayısının gezmesine müsaade etmeyeceğiz. Çankırı’nın huzuru anlamında önleyici tedbirlerimizi devam ettireceğiz.” kararlılığını yineledi.

100 yıl ceza biçilen suç makinası kadın yakalandı 100 yıl ceza biçilen suç makinası kadın yakalandı

İl Jandarma Komutanlığı tarafından da  bir ilke imza atılarak Çankırı’da 7/24 uygulama yapıldığını belirten Taşolar, “Emniyet müdürlüğümüzün desteği ile Jandarmamız tarafından Çankırı il genelinde 7 gün 24 saat boyunca Çankırı’nın belli noktalarında uygulama yaptık” şeklinde konuştu.

Editör: Haber Merkezi