İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonu (ÇANDEF) Genel Başkanı Zekeriya Açıkgöz ve Çankırı Vakfı Yönetimi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Dr.Mimar Kadir Topbaşı'ı Fatih-Saraçhane'deki Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Makamında ziyaret gerçekleştirdi.


30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimler sonucunda oy kullanan İstanbullular’ın hemen hemen yarısının oyunu alarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına 3. defa seçilen Sn.Kadir Topbaş'a yapılan ve çok samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette ÇANDEF Genel Başkanı Zekeriya Açıkgöz ile Federasyon Genel Sekreteri Hayati Odabaşı, Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Altıntop, İsmail Kılıçaslan, Erol Tepebaşı ve Yönetim Kurulu Üyesi- Mustafa Haliloğlu hazır bulundu. 
 

Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı'nı temsilen ise ziyarette Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Sami Soydal ve Başkan Yardımcısı Alişan Danacı ile Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Sunra ve Huriser Aşıcı yer aldı.
 

Ziyarette günün anısına, ÇANDEF Genel Başkanı Zekeriya Açıkgöz tarafından dünyanın en büyük kaya tuzu rezervine sahip olan Çankırı’nın kaya tuzundan yapılan ve Sn.Kadir Topbaş'ın fotografının işlendiği bir gece lambası hediye edildi. Ayrıca Çankırı Vakfı Başkanı Sami Soydal tarafından da el işlemeli seccade takdim edildi. 
 

Kendisinin Çankırı damadı olduğunu, Çankırılı sivil toplum kuruluşu yöneticileri ile yerel seçimler öncesinde de bir araya geldiğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, en kısa zamanda Çankırı'ya bir ziyaret gerçekleştirmek istediğini ve İstanbul'daki Çankırılılar ve sivil toplum kuruluşları ile daha fazla bir araya gelmeyi arzu ettiğini ifade etti. Başkan Topbaş, başarısının arkasındaki en büyük payın ve itici gücün de Çankırılı bir eşe sahip olmasından kaynaklandığını belirtti. Bilindiği üzere, Başkan Topbaş’ın eşi Özleyiş Hanımefendi aslen Çankırılı bir ailenin mensubu.
Editör: Haber Merkezi