Mülkiyeti Çankırı Belediyesine ait olan Şehirler arası Otobüs Terminali ihale ile beş yıllığına kiralandı.


Belediye toplanti salonunda saat 14.00'da gerçekleşen ihaleye Aslan Çağdaş Otom. Term. İşl. Ltd. Şti. ile Avrasya Turizm (Metro),  firması yetkilileri katıldı. İhale sözleşmesi alan 
Anadolu Turizm ve  Kamil Koç firmaları ise ihaleye girmedi. Muammen bedeli 60 bin lira olan ihale kıran kırana geçen bir yarışa sahne oldu.  İhale sonucunda Terminal İşletmesi, aylık 90 bin lira bedelle Özlem ve Güven firmalarının ortak kurduğu  (mevcut işletmeci) Aslan Çağdaş Otom. Term. İşl. Ltd. Şti.nde kaldı.  Terminalin eski kira bedele ise aylık 57 bin Türk lirasıydı. Buna göre işletme hakkını elde eden firma beş yıl süresince Şehirler arası Terminali işletecek. Belediyenin kasasına  beş yılda  5 milyon 400 bin TL girmiş olacak.

 

-Bilet fiyatını artırabilecek gelişme-

Öte yandan Çankırı Terminalinde iki otobüs firması dışında başka firma gişelere giremiyor.  Mevcut durumun değişmemesi ve kira ücretinin yükselmesinden dolayı Ankara ve İstanbul bilet fiyatlarının artmasından endişe ediliyor. Rekabet şartlarının oluşmaması hizmet kalitesi ve ücretlendirmede vatandaşın cebine yansıyacak gibi görünmekte.

 

Editör: Haber Merkezi