Çankırı Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekipleri, Ilgaz ilçesi civarında çevirdiği bir cenaze aracında 110 bin paket sigara ele geçirdi. 


Kaçakçılık ekipleri, Ağrı’dan İstanbul'a gittiği belirlenen A.K yönetimindeki 34 AZ 08 plakalı sahte cenaze aracını, D-100 Karayolu üzerinde durdurdu. Üzerinde ''İstanbul Büyükşehir Belediyesi'' logosu bulunan sahte cenaze aracının içindeki iki kişiyi gözaltına alan emniyet güçleri araç içinde çuvallara konulmuş 110 bin paket sigaraya el koydu.

Cenaze Yerine Sigara Çıktı!

Kaçakçıların zihni sinir yöntemi Çankırı Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesinde çalışan deneyimli polis memurlarının gözünden kaçmadı. Bir minibüsü İstanbul Büyükşehir Belediyesi Logo ve yazılarını ekleyerek sahte plaka ile cenaze nakil aracına çeviren kaçakçılar, bu şekilde Doğu Beyazıt’tan Çankırı’ya kadar rahatça geldiler. Kaçakçıların akıl almaz yöntemini ise Çankırı Emniyetinin kaçakçılıkta uzman polisleri bozdu. Ilgaz’da aracı durduran KOM ekipleri, cenaze nakil aracının kapısını açtığında içerinsinin kaçak sigara paketleri ile dolu olduğunu gördü.

Emniyet'in müthiş kaçakçılık operasyonunu Çankırı Postası an be an görüntüledi.
Editör: Haber Merkezi