Çankırı Belediyesi Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezinin düzenlediği “Kadın Emeği” yıl sonu sergisi, ziyaretçi akınına uğradı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği sergi, kursiyerlerin 20 farklı branşta yaptığı el emeği ürünler ile göz doldurdu.

Yapraklılı çocukların bayramlıkları bugünün gençlerinden geldi Yapraklılı çocukların bayramlıkları bugünün gençlerinden geldi

Serginin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, göreve geldikleri günden itibaren Çankırı’yı güzel, modern, yaşanabilir ve ekonomik bir şehir haline getirme hedefinde olduklarını söyleyerek bu hayali gerçeğe dönüştürecek asıl mimarların kadınlar olduğunu vurguladı.  Başkan Esen, öğrenmeyi ve elindekini başka şeylere dönüştürerek yeni bir formda hayat vermeyi bir yaşam şekli haline getiren kadınların Çankırı’yı daha da güzelleştirip geliştireceğini ifade etti. Serginin açılış kurdelesini Başkan Esen, Önceki dönem Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Alinur Aktaş ve protokol üyeleri ile birlikte kestiler. Başkan Esen ve beraberindeki heyet, Merkezin iki katında da sergilenen ürünleri gezerek yapılan işler ile ilgili detaylı bilgi aldı. Başkan Esen, bu kadar sabır ve incelik ile yapılan el emeği çalışmalarının karşısında hayrete düşmemenin mümkün olmadığını söyleyerek emek veren tüm kursiyer ve eğitmenlere ayrı ayrı teşekkür etti.

1200 kursiyerin sekiz aylık süreçte ortaya çıkardığı ürünlerden oluşan “Kadın Emeği” sergisi, 29 Mayıs Çarşamba günü saat 19.00’a kadar Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezinde ziyaretçilere açık olacak.

Editör: Haber Merkezi