ÖZEL HABER: Çankırı’da Kent Meydanında yer alan iş yerlerinin açık artırma usulü ile satışlarına başlandı.

Cumhuriyet mahallesi Necip Fazıl Kısakürek sokakta üstü meydan, altı işyerleri olarak inşa edilen kent meydanı projesinde işyerlerinin satış işlemlerine başlandı.

Çankırı Postası Haber Merkezimizin edindiği bilgilere göre; İlk etapta birbirinden bağımsız 8 işyeri kapalı zarf usulü ile satışa çıkarıldı. Üç işyerinin satış işlemi gerçekleştirildi.

3 Haziran 2024 tarihinde muhammen bedeli 8 milyon 680 bin 500 Türk lirası olan 57.87 m2 alandan oluşan 17 numaralı işyeri ile muhammen bedeli 11 milyon 100 bin Türk lirası olan 74 m2 alandan oluşan 31 numaralı işyerleri ihale edildi. Çankırı Belediyesinde Saat 14.20’de açık artırma usulü ile yapılan ihalelerde kapalı zarf usulü ile en yüksek teklif veren 3 kişi açık artırmaya katıldı.

17 numaralı işyeri pazarlık usuluyle en yüksek rakamı olan 10 milyon 300 bin liraya çıkan Çankırı’da kuyumculuk yapan iş insanı M.K. tarafından satın alındı.  

"Kurşunlu'nun kalbi"ndeki TOKİ konutları hızla yükseliyor "Kurşunlu'nun kalbi"ndeki TOKİ konutları hızla yükseliyor

31 numaralı işyeri 22 milyon 500 bin lira ile yine Çankırı’da bir kuyumculuk firmasına satıldı.

İlerleyen süreçte teklif yeterliliğini daha sonra sağlayan 29 numaralı işyeri 17 milyon lirayla en yüksek teklifi veren telekomünikasyon alanında faaliyet yürüten O.K. tarafından satın alındı.  

Çankırı Belediyesinden yapılan duyuruda ihale kapsamında teklif yeterliliği henüz gerçekleşmeyen işyerleri için 14 Haziran 2024 Cuma gününe kadar süre tanındı. Henüz satışı yapılmayan 7-11-22-23-27 numaralı işyerleri için 14 Haziran 2024 Cuma günü mesai bitimine kadar işyerlerinin metrekaresine göre belirlenen %3 oranında geçici teminat bedeli yatırılarak sürece dahil olunabilecek.

İhalesi gerçekleşmeyen iş yerleri ilerleyen dönemde yeniden ihaleye çıkartılacak. Bir market alanı olmak üzere 41 işyerinin yer aldığı Kent Meydanı Projesinde aralıklarla satış işlemine devam edileceği öğrenildi.

Editör: Ercan Şeker