Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kredi notu günümüzde en önemli parametrelerden biri haline geldi. Kişinin özellikle yakın zamanda yani 12 aydaki borçlarını ödeme davranışlarının tahmin edilebilmesine olanak tanıyan kredi notunun sadece banka kredisi kullanma noktasında değil, beyaz eşya alışverişlerinde, ofis ya da ev kiralama faaliyetlerinde kısacası hayatın her alanında dikkate alındığını unutmamak gerekiyor. Dolayısıyla kredi notuna önem vermek ve kredi notunun yükselmesini sağlamak, bir seçenek olmaktan çıkıp zorunluluğa da dönüşebiliyor.

Oysa çok sayıda kişi halen kredi notunu bilmiyor. Düşük olan kredi puanını yükseltmek için ne yapılması gerektiği konusunda da bilgi sahibi olanların sayısının bir hayli az olduğunu belirtebiliriz. Bu noktada yapılması gerekenleri öğrenmenin en kolay yolu ise Findeks internet sitesini ziyaret etmektir. Bu sitede kredi notu konusunda aradığınız her türlü bilgiye saniyeler içerisinde ulaşabilirsiniz. Ancak bundan daha da önemlisi, yine bu kuruluş tarafından sunulan ‘not danışmanım’ hizmeti oluyor.

Bu hizmet kapsamında kişinin mevcut mali durumu alanında uzmanlaşmış danışmanlar tarafından kontrolden geçiriliyor. Ardından kredi notunu düşüren unsurlar tespit ediliyor ve notun daha yüksek rakamlara tekabül etmesi için ne yapılması gerektiği de mercek altına alınıyor. Bir anlamda kredi puanını yükseltmek adına nasıl bir yol haritasının izlenmesi gerektiği noktasında danışmanlar tarafından kişinin yönlendirilmesi sağlanıyor.

Elbette Findeks sadece bu hizmet ile gündemde olan bir kuruluş değil. Kredi puanının hızlı ve kolay bir şekilde sorgulanması sağlanıyor ve bununla birlikte karekodlu çek raporu uygulamasından faydalanma şansı da oluyor. Kredi Kayıt Bürosu tarafından kurulmuş olan Findeks bir anlamda finans sektörünün kişiyi nasıl gördüğüne dair bir ayna görevini üstleniyor da diyebiliriz. Finans dünyasına dair yenilikçi bir anlayış eşliğinde çeşitli adımlar atan bu kuruluş, son derece önemli konularda detaylı bilgi almak için de ideal bir platform oluyor.

Online olarak firmanın internet sitesinin ziyaret edilmesi halinde kredi notu sorgulamadan karekodlu çek uygulamasına, not danışmanım hizmetinden kampanyalara kadar her konuda güncel bilgiler karşınıza çıkıyor. Eğer siz de bu yenilikçi çalışmalar ve uygulamalardan faydalanmak isterseniz hangi adresi ziyaret etmeniz gerektiğini artık biliyorsunuz

Editör: Haber Merkezi