banner198

ADAYLARIN KÖYLERİNDE DURUM NE?

genel seçimlerin sonuçlanmasının ardından gözler Milletvekili Adayları ve İl Başkanlarının köylerinde aldıkları oy oranlarına çevrildi.

ADAYLARIN KÖYLERİNDE DURUM NE?
banner145

Geçtiğimiz Pazar günü yapılan genel seçimlerin sonuçlanmasının ardından gözler Milletvekili Adayları ve İl Başkanlarının köylerinde aldıkları oy oranlarına çevrildi.

 

Memleketlerinde kazaya kurban gitmek istemeyen tüm siyasetçiler, sandıkların açılmasının ardından köylerini arayarak partisine verilen oy sayısını öğrendiler.

 

Ak Parti Çankırı Milletvekili İdris Şahin’in doğduğu Orta Hüyük köyü 1043 nolu sandıkta Ak Parti 109, SP 3, MHP3 oy aldı.

 

Ak Parti Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz’in, Merkez Kuzu köyü 1218 nolu sandıkta ise oyların tamamı Ak parti’ye çıktı. Ancak seçmen sayısına sandık başkanı ‘da eklenince 15 seçmenli Kuzu köyünde Ak Parti 15, MHP 1 oy aldı.

 

Ak Parti İl Başkanı Salim Çivitçioğlu’nun memleketi Şabanözü Ödek köyünde ise 1042 nolu sandıktan Ak Parti 101, DP 2, CHP 4,  MHP 10, DSP 1 oy alabildi.

 

MHP Çankırı Milletvekili Adayı Şahin Eraslan’ın Merkez Alaçat köyündeki 1182 nolu sandıkta ise MHP 183, Ak Parti 39, SP 2, HAS Parti 2 oy aldı.

 

MHP Çankırı Milletvekili Adayı Hüseyin Yakar’ın Eldivan Sarayköy’de ki seçim çevresinde ise MHP 139, Ak Parti 115, DP 4, CHP 37, SP 6, EMEK 1, MP 2, Has,2, DYP1,TKP 1, BBP2, DSP1 oy alabildiler. Yakar’ın köyünde Ak Parti’ye de azımsanmayacak oran da oy çıktığı görüldü.

 

KÖYLERİNDEN DE ÇIKAMADILAR

Saadet Partisi İl Başkanı Ömer Uzun ve Milletvekili adayı Vehbi Aydoğan’ın Kurşunlu Taşkaracalar Beldesinde ise sandıktan diğer adayların köylerinin aksine Ak Parti çıktı. Bu beldede AK Parti 280, SP 69, MHP 14, CHP 1, HAS Parti 2, BBP4 oy oranına ulaştılar. Taşkaracalar beldesi Çankırı eski Milletvekili Prof Dr. Hikmet Özdemir’in memleketi olarak biliniyor.

 

HAS Parti İl Başkanı Şevket Koç’un memleketi Kurşunlu Göllüce köyünde de sandıktan 29 oy alan Ak Parti çıktı. Bu köyde SP,2 CHP 2, Has Parti 3, MHP 3, DYP 1, TKP 2, Dsp1 oy alabildi.

 

HEPAR adayı Fatih Karaşahin’in Kurşunlu Hacımuslu beldesinde de sonuç adaydan yana gelişmedi. Hacımuslu’da Karaşahin’e sadece 4 oy çıkarken Ak Parti 149, DP 4, CHP 15, SP 4, Has Parti 1, MHP 14, DYP’ye ise 2 oy verildi.  

 

ESKİ VEKİLLERİN KÖYLERİNDE DURUM

 

Eski Çankırı Milletvekilleri Suat Kınıklıoğlu ile Nurettin Akman’ın köylerinde ki sandık sonuçlarında Ak Parti 1. parti olarak çıktı.

 

Suat Kınıklıoğlu’nun memleketi Şabanözü Mart köyünde sandıktan büyük oranda Ak Parti oyları çıktı. Mart’ta Ak Parti 144, CHP 11, EMEK 1, SP 2,  Has Parti 3, MHP 7, DYP 1, MMP 1, BBP 1 oy alabildi.

 

Nurettin Akman’ın köyü Ilgaz Belören’de ise sandıktan Ak Parti çıkmasına rağmen MHP ve diğer partilere de azımsanmayacak oranlarda oy çıktı. Akman’ın memleketinde AK Parti 41, MHP 27, CHP 15, DSP 2 oy aldı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER