banner198

En güzel anlar, resim yaptığım anlar

Uzun yıllar inşaat ve taahhüt işleriyle uğraştıktan sonra amatör olarak resim çalışmalarına başlayan Veyis Karakoç 3 Karma resim sergisini 100. Yıl Kültür Merkezi Güzel Sanatlar Galerisinde açtı.

En güzel anlar, resim yaptığım anlar
banner145

Uzun yıllar inşaat ve taahhüt işleriyle uğraştıktan sonra amatör olarak resim çalışmalarına başlayan Veyis Karakoç 3. Karma resim sergisini 100. Yıl Kültür Merkezi  Güzel Sanatlar galerisinde açtı.

20 Ocak 2009  tarihinde  Saat 17.00’de Çankırı Güzel Sanatlar Galerisinde açılan sergi öncesinde   Galeri Müdürü Nusret Acar sergi ile ilgili açılış konuşması yaptı. Vali Yardımcısı Haldun AKSALMAN tarafından açılan sergiye  sanatseverler tarafında yoğun ilgi vardı. 30 Ocak 2009 tarihine kadar açık kalacak sergide doğa temalı 56 adet sulu boya resim sergileniyor.

Resim sergisini sanatseverlerle buluşturan ressam Veyis Karakoç gazetemize düşüncelerini aktardı. “Dört yıldır kültür müdürlüğü kurslarına katılıyorum. Çankırı da dikkatimi çeken objeleri sulu boya olarak tuvale yansıtmaya çalışıyorum. Bu sanatı hobi olarak yapmaktayım. İnsanların birbirini sevmesi toplumun sanata yönlenmesi için faydası olacağına inanıyorum. Onun için resim yapmaya çalışıyorum. En güzel anlar resim çalıştığım anlardır” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Senel can
Senel can - 4 yıl Önce

Selam hocam eba müslümün mervandan sonra yazısı varmidir

SIRADAKİ HABER

banner304