banner198

Şehit ve Gazi aileleri için iftar yemeği düzenleniyor ve...

Çankırı Valisi Şemsettin Uzun, geçtiğimiz günlerde Şehit ve Gazi aileleri için Büyük Otelde iftar daveti düzenliyor... Ortaya çıkan kareleri bir tarayalım bakalım...

Şehit ve Gazi aileleri için iftar yemeği düzenleniyor ve...
banner145

Vedat Beki / Yorum Haber

 

 

Başbakan şehit ve gazi yakınlarının elini öperken, Vali Uzun gazinin karşısında yerinden kalkmıyor! Hele hele Muharip Gaziler Derneği Başkanı İsmail Tuna bastonuyla ayakta zor dururken Vali Şemsettin Uzun rahat rahat sandalyesinde oturuyor...


Son birkaç gündür yurt dışından misafirlerim vardı. Misafirlerimle ilgileneyim derken Çankırı gündemini de biraz geç takip etme şansı buldum. Ve misafirlerimi yolcu ettikten sonra da, son on gündür neler oldu neler bitti diye yapılan haberleri şöyle bir gözden geçirdiğimde beni “şok” eden bir haberle karşılaştım!

 

Daha doğrusu beni “şok” eden haberden fazla valiliğin web sayfasında yer alan “fotoğraflar”dı!

 

Çankırı Valisi Şemsettin Uzun, geçtiğimiz günlerde şehit aileleri ve gazilerimiz için Büyük Otelde bir iftar düzenlemiş. Çankırı Postası her zamanki gibi yine “ambargolu” olduğu için bu geceye davetli değilmişiz! Gelişmeleri “dijital cazgır”dan ve valiliğin resmi web sayfasından takip edebildim! Gecede Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Yüksel Teke ve Muharip Gaziler Derneği Başkanı İsmail Tuna ile Vali Uzun arasındaki diyalog fotoğrafları “kimin ne olduğunu”, “hangi niyetlere sahip bulunduğunu” harika bir şekilde ortaya seriyordu!

Her zaman söylerim! Çok şey anlatmaya bazen sayfalar yetmez, ancak bir tek kare fotoğraf, meramınızı öylesine anlatır ki söze gerek yoktur!

İşte o yemekle ilgili http://www.cankiri.gov.tr

/haberuzun/iftar2009/

iftar2009.htm adresinden iki adet fotoğrafı sizlere sunuyorum. Birinci karede Muharip Gaziler Derneği Başkanı İsmail Tuna ile Vali Uzun’un sohbeti! Muharip gazinin duruşu ile Vali Uzun’un oturuşu bu sayfalardan başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ve kamuoyuna saygıyla ithaf olunur!

 

İkinci karede ise Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Yüksel Teke, elinde bastonla yine Vali Uzun’a bir şeyler anlatma derdinde! Sayın Uzun ne yapıyor! Gazi İsmail Tuna’ya nasıl davrandıysa sayın Teke’ye de öyle davranıyor!

Bütün Türkiye görmüştür Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı şehit ve gazi aileleriyle görüşmelerinde takındığı tavrı! Başbakan karşılaştığı tüm gazi ve şehit ailelerinin ellerine sarılır ve kim olduğuna bakmadan o “öpülesi” ellerden öper.

 

Sadece Başbakan mı? Ülkenin Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, benzer karşılaşmalarda o da hiç mi hiç karşısındakinin kaşına gözüne bakmadan ellerine sarılır ve öper!

 

Ama gel gör ki, Çankırı’da “vali koltuğunda” oturan zat-ı muhterem, yani sayın Şemsettin Uzun, Şehit ve Gazilerimiz için devletin kesesinden verdiği yemekte, oturduğu sandalyeden kıpırdamadan onları karşısına diker!

 

Başbakan Erdoğan bile bu şekilde pozlar vermedi bu ülkede! Ama Çankırı Valisi Şemsettin Uzun bu kareleri, onlar için hazırlanan gecede vermekte beis görmemiş!

Hatta hatta verdiği böylesi kareleri Çankırı Valiliği web sayfasında pervasızca sergilemeye halen devam etmekte! Tabii ki doğal olarak benzer kareler “dijital cazgırın” adresinde daha da bol miktarda halen mevcut!

Ha bu arada sözü edilen gecede yemeğe katılanları videodan bir izleyin! Tam anlamıyla ibretlik bir Çankırı belgeseli!

 

Yazıyı yine gök kubbeden topladığım dizelerle bitireyim:


“Ne elbiseler gördüm içinde insan yok,
nice insanlar gördüm üzerinde elbise yok.”

 

SON NOT: Bu haberi yapmama neden olan Çankırı Valiliği Basın Bürosuna ve "dijital cazgıra" sonsuz teşekkürlerimi sunarım! Özellikle Valilik Basın bürosu sergilemiş olduğu performansla Sayın Vali Uzun'un böylesi karelerini yayımlamakla çok büyük "gazetecilik" görevini "bilmeden" yerine getirmiş olmanın zevkini çıkarsınlar! Bu haberden sonra Vali Uzun Basın Bürosunda bazı kişilerin işine son verirse sakın sizler şaşırmayın! Ben şimdiden neler olabileceğini tahmin edebiliyorum.... Katkıda bulunanlara bir kez daha teşekkürler... (V.B.)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER