banner198

Süreyya Heykeli kadar hatırımız yok!

Çankırı 15 yıl içerisinde Eskişehir gibi olur

Süreyya Heykeli kadar hatırımız yok!
banner145

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş, “Çankırılılar Süreyya Ayhan’ın heykeli kadar üniversitemize ilgi duyarsa Çankırı 15 yıl içerisinde Eskişehir gibi olur” dedi.

 

Çankırı Geleceğini Planlıyor sempozyumunun 2. Bölümünde sunumunu gerçekleştiren Rektör Ali İbrahim Savaş, Haziran ayı içerisinde öğrenci eğitimini Uluyazı kampüsüne taşıyarak fiziki mekan sıkıntısını aşacaklarını ifade etti.

 

Çankırılıların Süreyya Ayhan heykeli kadar Karatekin Üniversitesine ilgi duymadıklarının altını çizen Savaş, “Çankırı Süreyya Ayhan’ın heykeli kadar üniversitemize ilgi duyarsa Çankırı 15 yıl içerisinde Eskişehir gibi olur” dedi.

 

En çok merak edilen Meslek Yüksekokulu açılmayan ilçelerin durumuna açıklık getiren Savaş, Kampüs kuran bir üniversitenin ilçelere M.S.O açmasının bir lüks ve yük olduğunu anlattı. Savaş, “Şabanözü, Çerkeş, Yapraklı, Ilgaz M.S.O olmayı hak ediyor Çerkeş yeni yeni hak ediyor. İlçelerin kendi potansiyelline uygun bir şekilde M.S.O. kurmak için elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER