MHP İl Başkanı Ahmet Kurt, Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde (ÇAKÜ) düzenlenen bir programda İstiklal Marşı’nın okunduğu sırada ayağa kalkmayan araştırma görevlisine tepki gösterdi.

Sosyal medya ve internet haber sitelerinde yayınlanan haber ve fotoğrafı esef ve üzüntüyle takip ettiğini belirten Başkan Kurt “Bu memleketin okullarında okuyarak, her türlü nimetinden yararlanıp; şehitlerimizin kanının renginden ilham alarak çizilmiş Türk Bayrağı'nın huzurunda okunan milli değerlerimizi ve ideallerimizi yansıtan, kurtuluş mücadelemizin mısralara dökülmüş ifadesi İstiklal Marşımız okunurken ayağa kalkmayan, ona saygı duymayan kişinin, her hal ve şartta karşısında olduğumuzun bilinmesini isteriz” ifadelerini kullandı.

Çankırı protokolü yol denetimlerine katıldı Çankırı protokolü yol denetimlerine katıldı

Başkan Kurt, tesellisinin bizzat görüştüğü üniversite yönetiminden aldığı soruşturmanın konu basına yansımadan başlatıldığının açıklanması olduğunu vurgulayarak “Bu konuda üniversite yönetiminin hassasiyetini önemli buluyoruz. Temennimiz ise inceleme ve soruşturmanın gereğince yapılması. Hadisenin sonuna kadar  takipçisi olacağız” dedi.

Editör: Ercan Şeker