banner198

İşte CHP-MHP'nin çatı adayı: Ekmeleddin İhsanoğlu

Aylardır süren çatı adayı çalışmasında CHP sürpriz bir isim belirledi.

İşte CHP-MHP'nin çatı adayı: Ekmeleddin İhsanoğlu
banner145

Bahçeli'nin Meclis'teki makamında saat 13.00'te  başlayan  görüşmeye, CHP'den Genel Sekreter Gürsel Tekin,  Grup Başkanvekilleri Akif Hamzaçebi ve Engin Altay ile Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, MHP'den ise  Grup  Başkanvekili Oktay Vural, Genel Sekreter İsmet Büyükataman  ile Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın da katıldı.

Bahçeli, görüşme  öncesi  Kılıçdaroğlu'nu makam kapısında  karşıladı . İki lider burada tokalaşarak  gazetecilere  poz verdi.

Görüşme sonrası Kılıçdaroğlu'ndan ve Bahçeli'den açıklama...

KILIÇDAROĞLU RESMEN AÇIKLADI: TEKLİFİMİZ EKMELEDDİN İHSANOĞLU
Kemal Kılıçdaroğlu, Devlet Bahçeli ile yaptığı görüşmenin ardından MHP'ye çatı aday olarak Prof. Ekmeleddin İhsanoğlu'nu önerdiklerini resmen açıkladı.

Kılıçdaroğlu görüşmenin ardından şunları söyledi:

Bir  süredir  sizler de biliyorsunuz eğilimlerini aldık, sayın genel başkanla bunları  paylaştım . Herkesin kabul edebileceği saygınlığı dürüstlüğü olan  bilgisi   birikimiyle  herkese örnek olacak bir ismi  öneriyoruz , Ekmeleddin İhsanoğlu. Kendisi bu konuda düşüncelerini aktaracak. Şunu ifade edeyim demokraside yeni bir  olaya  tanıklık ediyoruz. Kavgadan uzak barıştan  huzurdan  yana bir  süreci   başlatmak  istiyoruz.

BAHÇELİ: ARTIK ÇATISI PENCERESİ KALMADI

Bahçeli ise şunları söyledi:

Sayın basın mensupları CHP’nin değerli genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve  arkadaşları cumhurbaşkanlığı seçim  sürecinde  ikinci kez görüşme  imkanını  bularak bir aya aşkın  süredir yapılmış olan  çalışmaları   değerlendirerek , bugün hayırlı bir adım atılmak üzere MHP’nin, Türkiye’nin yetiştirdiği değerli bir evladını, sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’nu önermişlerdir. Bu öneri  titiz ve partiler üstü bir  çalışmanın  sonucu olarak olgunlaştı.
MHP de bu isim üzerinde bütünleşerek, seçimi herhangi bir kaosa dönüştürmeden, demokrasimizi güçlendirmek açısından sonuçlandırma arzusu olacaktır. Sayın CHP Genel başkanı Kılıçdaroğlu ve  arkadaşlarının  Türkiye’de çok değerli şahsiyetler bulunmakla beraber, değerli bir ismi önermesi bizi memnun etmiştir. Bu isim etrafında da  çalışacağımızı belirtmek istiyoruz.

Artın bunun çatısı penceresi kalmadı. O suali sormanıza gerek yok.

İLK  TEMAS  BİR AY  ÖNCE , İHSANOĞLU’NDAN ONAY ALINDI

Bu arda İhsanoğlu’nun isminin bir ay  önce  gündeme geldiği ve ilk  temasın  yapıldığı bildirildi. Dün de kendisine, Bahçeli ile yapılacak görüşmede isminin resmen iletileceği ve kamuoyuna  açıklanacağı  bilgisi   verildi . İhsanoğlu’nun bu şekilde onayının alındığı öğrenildi.

haber7

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2014, 03:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER