banner198

Saadet Partili Yiğitalp'ten değirmenci örneği!

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Çankırı İl Sorumlusu Yusuf Yiğitalp, Ak Parti iktidarının ülke için yol , hastane gibi güzel şeyler yapıltığını ancak üretime dair ne yapıldığını sordu?

Saadet Partili Yiğitalp'ten değirmenci örneği!
banner145

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Çankırı İl Sorumlusu Yusuf Yiğitalp, Ak Parti iktidarının ülke için yol , hastane gibi güzel şeyler yapıltığını ancak üretime dair ne yapıldığını sordu?  “Yalan söyleyerek mileti kandırmayın” diyen Yiğitalp “Pembe tablolar çizerek gerçekleri gizleyemezsiniz.” dedi.

 

Saadet Partisi Çankırı İl Başkanlığının düzenlediği Ağustos 2014 İl Divan Toplantısı, Genel Başkan yardımcısı ve Genel Merkez Çankırı İl Sorumlusu Yusuf YİĞİTALP, İl Başkanı Ömer Uzun, İlçe Başkanları ve Yönetim Kurullarının katılımı ile Ilgaz Dağı piknik alanında gerçekleştirildi.

 

 

İl divanında konuşan Genel Başkan Yardımcısı ve İl Sorumlusu Yiğitalp, Türkiye’nin iyi idare edilmediğini, kavga ve ihdas edilen gerilim politikalarıyla ülkenin geleceğinin tehlikeli mecralara sürüklendiğini söyledi.

 

 

YİĞİTALP, Meclisteki partilerin politikalarını bir örnekle açıklayarak konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

“Bir zamanlar su değirmenleri vardı. Buğdayınızı götürür, nöbet bekler, belki orada geceler ve sıranız gelince buğdayınızı öğütürdünüz. Böyle bir değirmende nöbet bekleyenlerden bazıları acıkmıştı. Değirmencinin yemek yaptığını gördüler. Kendi aralarında anlaşırlar ve ‘biz kendi aramızda yalandan bir kavga başlatalım. Nasıl olsa değirmenci bizi ayırmaya gelir. Bu esnada yemeği yürütüp karnımızı doyuralım.’ derler. Plan budur. Sonra kavgaya başlarlar. Bu sırada değirmenci yemeğini hazırlamış yemek üzeredir. Kavgayı görünce hileyi fark ederek, ‘burada kavga edemezsiniz. Çıkın gidin, kavganızı öbür tarafta yapın.’ der. 

 

 

Efendim, Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu, dün Ergnekon’du. Şimdi paralel yapı, bütün bunların hepsi sizin ürününüz. Bana ne senin kavgandan. Bu ülke için ne yaptın? Onu söyle! Efendim yol yaptık, hastane yaptık.  Bunlar güzel şeyler ama üretime dair ne yaptınız? Yalan söyleyerek mileti kandırmayınız. Pembe tablolar çizerek gerçekleri gizleyemezsiniz. 30 Haziran 2014 itibariyle 593.5 milyar borcun var mı? Evet var. Memlekette ahlak diye bir şey kaldı mı? Kalmadı. Dizileri seyrediyor musunuz? Evet. Tarihinize küfrediliyor mu? Evet. Sıfır sorunlu komşular diye meclise girdiğiniz ve yetki sahibi olduğunuz halde, etrafınızda sorunlu olmayan, kan ve gözyaşının sel olup akmadığı bir ülke var mı? Yok.  Şu anda Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da özerk bir yapı oluşmuş durumdadır. Ayyıldızlı bayrağımızı indirecek, teröristlerin heykelini dikecek kadar pervasızlaşmışlardır. Çözüm süreci diye diye ne hallere düştük. Eee. Banane senin kavgandan. Ülke elden gidiyor. Toprak altımızdan kayıyor. 2. Sevri yaşıyoruz. Şimdi biz bunları mı konuşacağız Allah aşkına. Saatlerce konuşalım. Bize ne faydası olacak. Falanca bunu demiş, filanca bunu demiş. Öbürü böyle demiş. Biz radyo spikeri miyiz? Biz bir davanın müntesipleriyiz. O halde bize yüklenen bir misyon var. Bakın bütün dünya Müslümanları bizi bekliyor.  Çankırı kurtulursa Türkiye kurulacak. Türkiye kurtulursa İslam Alemi kurtulacak. İslam Alemi kurtulursa tüm insanlık kurtulacak.  Tüzüğüyle, programıyla, davasına bağlılığı ve inancı ve heyecanıyla bunu başaracak olan Milli Görüş’tür. Millî Görüş’ün tek temsilcisi Saadet Partisi’dir.”

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2014, 00:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER