Çankırı Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri, 2024 Kore Büyükelçiliği Go (Baduk) Turnuva finalinde Türkiye 3 ve 4. oldu

25 Mayıs 2024 tarihinde düzenlenen 4. Kore Büyükelçiliği Gençler Şampiyonasında Çankırı Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesinden iki öğrenci Go (Baduk) Turnuvasına katılım sağladılar. Katıldıkları müsabakalarda bir üst tura çıkmayı başararak Türkiye 3ve 4.lük derecelerini elde eden öğrenciler Ankara Kore Kültür Merkezi'nde düzenlenen final yarışmalarında da büyük başarı göstermiş oldular.

Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi Matematik Öğretmeni Burhan Kütük nezaretinde yarışmaya katılım sağlayan öğrencilerden Harun Karayel Türkiye üçüncüsü, Mert Türkekul Türkiye dördüncüsü derecelerini elde ettiler. 2024 Kore Büyük Elçiliği Go (Baduk)Turnuvası Finali'nde deneyim ve tecrübe kazanan öğrenciler aynı zamanda Kore Kültür Merkezi'nde Kore kültürünü yakından tanıma imkanı buldular.

İlkokul öğrencileri Çankırı müzesinde tarihe yolculuk yaptılar İlkokul öğrencileri Çankırı müzesinde tarihe yolculuk yaptılar

Go (Baduk) Nedir? Go diğer adı ile Baduk oyunu tahta üzerinde oynanan, iki kişilik çok eski bir strateji oyunudur. Çin kökenli bir oyun olmakla birlikte Doğu Asya'da popülerliğini sürdürmektedir. Oyunda siyah ve beyaz renklerdeki küçük ve yuvarlak taşlar kullanılmaktadır.

Editör: Haber Merkezi