Köylerinde internet ve telefon arızası aylardır giderilemeyince vatandaş isyan etti.

Reklamlarında Türkiye'nin dört bir yanına fiber hat döşeyen Türk Telekom, Çankırı’nın Kurşunlu ilçesine bağlı Köpürlü, Kapaklı, Taşkaracalar köylerinde hırsızlar tarafından çalınan telefon kablosunu aylardır döşeyemiyor.

Çankırı Türk Telekom Müdürlüğü'nün hizmet verdiği bölgede köylüler aylardır alt yapı hizmeti alamıyor. Kablo hırsızlarının Nisan ayında Köpürlü - Kapaklı ve Kapaklı - Taşkaracalar hattında direklerden 250 metre uzunluğunda bakır kabloları çalması ile birlikte iletişim alt yapısı çöktü. Arızanın giderilmesi için başvuru yapan vatandaşlar, Türk Telekom yetkililerinin arızanın Kasım ayında giderileceği cevabını aldıklarını basit bir kabloya ödenek çıkarmayan Türk Telekom tarafından mağdur edildiklerini ifade ettiler.

Annemin hatırını bile soramıyorum –

Köpürlü köyünden Necip Ç. iş durumu dolayısıyla İstanbul’da yaşadığını ve özel günler başta olmak üzere köyde yaşayan annesini halini hatırını dahi soramadığını söyledi. Köylerinin çukur bir arazide olmasından dolayı GSM hatlarının her yerde çekmediğini aktaran Ç, devletin yeri geldiğinde zarar dahi etse bir vatandaşına hizmet götürme yükümlülüğü olduğunu belirterek sorunun bir an önce çözülmesini istedi.

 Abone sayısı hızla düştü-

Hizmet alamayan vatandaşlar bir bir aboneliğini iptal ettirirken 21. Yüzyıl Türkiye’sinde halen iletişim alt yapısının sağlıklı bir şekilde kurulamaması dikkat çekiyor.

Editör: Haber Merkezi