Korgun Çok Programlı Anadolu Lisesi ile İstanbul 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesinin ortak  çalışmalarıyla yürüttüğü “Zamansız Yolcular” isimli  kitap okuma projesi iki okulu  bir araya getirdi. 

Öğretmenler ve öğrencilerin  kitap okuyarak çevrim içi olarak yorumlaması ile başlayan proje son adım olan okulların  birbirini ziyaret etmesiyle çalışmalarına devam ediyor. İlk olarak İstanbul 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi ekibi Çankırı Korgun Çok Programlı Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Korgun Çok Programlı Anadolu  Lisesi üç gün boyunca İstanbul 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi müdürü,  öğretmen ve öğrencilerine ev sahipliği yaptı. Bu gezinin ilk günü olan 06 Mayıs  Pazartesi günü  “Yaren Gecesi” etkinliği düzenlendi. Etkinliğe, Korgun Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Kozan, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Demirtaş, daire amirleri katılım sağladı.

"Çocuk Gözünden Çankırı" hikaye ve masal yarışması sonuçlandı "Çocuk Gözünden Çankırı" hikaye ve masal yarışması sonuçlandı

Etkinlikte, proje ekibine “Kız anadan öğrenir sofra dizmeyi, oğlan babadan öğrenir sohbet gezmeyi” sözünden hareketle Çankırı Yaren Kültürü tanıtıldı.

Editör: Ebru Şeker