Selanik'te Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün doğduğu evden 19 Mayıs'ta Samsun'a ulaştırılmak üzere alınan toprak Çankırı'ya ulaştı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Atatürk’ün Selanik’teki evinden alınan toprak ve Türk bayrağı Çankırı’ya ulaştı. Çankırılı bisikletçiler ise toprak ve Türk bayrağını Kastamonulu bisikletçilere teslim etti.

Atatürk’ün Selanik’teki evinden alınan toprak ve Türk bayrağı sporcular tarafından İpsala Sınır Kapısı’ndan geçerek Çankırı’ya ulaştı. Selanik’ten gelen Ata toprağı ve Türk bayrağını Çankırılı bisikletçiler, Karabük il sınırında Karabüklü bisikletçilerden teslim aldı.

Özel öğrencilerimizden çok özel başarı! İlimize 5 altın madalya Özel öğrencilerimizden çok özel başarı! İlimize 5 altın madalya

18 Vites Bisiklet Derneği Başkanı Engin Çimen, Karabük sınırında devir aldıkları ata toprağı ve Türk bayrağını, 114 km sürüşten sonra Kastamonu sınırında sporculara teslim ettiklerini söyledi.

Çimen, “İl İl sevki yapılan emanetleri bizlerde Karabük ilinden alarak 114 km süren bisiklet yolculuğumuz sonucu Kastamonu iline teslim ettik. Bu onurlu ve gururlu görevi içra etmenin mutluluğu içindeyiz. Bu kutsal görevi bizlere teslim eden Başta Sayın valimiz Mustafa Fırat Taşolar beye ve Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Sadık Ak beye teşekkür ederiz.” dedi.

8 Mayıs’ta Selenik’ten bulunan atamızın evinden alınan Türk Bayrağı ve toprağı, 19 Mayıs Günü Samsun’a ulaştırılacak.

Editör: Haber Merkezi