Çankırı’nın Yapraklı ilçesi Çakırlar mahallesinde çıkan yangında 2 köy evi ve 2 ahır tamamen yandı.

Yangın gece saat 04.00 sıralarında A. E. isimli şahsın evinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre;  ekmek pişirilen ateşin külünden çıktığı tahmin edilen yangın bir anda büyüyerek evi ve ahırı sardı. Alevlerin hızla çoğalması üzerine yangın bitişik olan komşular H.E ve S.E. isimli şahısların evlerine de sıçradı. Yangının 112 Acil Çağrı Merkezine ihbar edilmesi üzerine olay yerine AFAD, Jandarma, BEDAŞ ve Yapraklı itfaiye ekipleri sevk edildi.

Yangına Çankırı Belediyesi İtfaiye ekipleri de takviye olarak destek verdi. Sabah saat 06.15 civarında yangın kontrol altına alınarak soğutma çalışımları gerçekleştirildi. Her hangi bir can kaybını yaşanmadığı yangında 1 traktör, 2 ev ve 2 ahır tamamen, 2 ev ise kısmen yandı.

Yangın söndürme çalışmalarına Yapraklı Belediye Başkanı Ömer Güngör'de katıldı. Yangının ardından Çankırı Valisi M. Fırat Taşolar, olay yerinde incelemelerde bulundu. Vali Taşolar evi yanan vatandaşların yanında olduklarını belirterek alnından öperek teselli etti.

Yapraklı Dernekler Federasyonu’nda İsa Yaman adaylığını açıkladı! Yapraklı Dernekler Federasyonu’nda İsa Yaman adaylığını açıkladı!
Editör: Haber Merkezi