Çankırı Belediyesinin önemli projelerinden olan “AVM projesi”nde yaklaşık 10 aylık bir aradan sonra yeniden inşaat çalışmaları başladı.

 

Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz Yunus Marketler A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Ayhan gazetemize şu açıklamayı yaptı:

 

“Geçmişi unutarak kaldığımız yerden devam ediyoruz. Çok fazla zaman kaybedildi. Ekonominin içinde bulunduğu durum da ortada. Ancak bizim bu projeyi de bir an önce hayata geçirmemiz gerekiyor. Projenin tamamlanması için önümüzdeki süreçte daha yoğun bir çalışma sergileyeceğiz. Çankırı’nın gelişimine büyük katkı sağlayacağını düşündüğümüz bu projenin hayata geçmesi tek dileğim. Bu arada Terminal inşaatına da önümüzdeki günlerde başlayacağız. Orasını da kısa sürede tamamlayarak Çankırılı’nın hizmetine açılmasını sağlayacağız.”

 

Öte yandan Yunus AVM inşaatında nisan ayı ortalarından itibaren dükkan satışına da başlanacağı bilgisine ulaştık.

 

Başkan Dinç: Proje bir an önce tamamlanacak…

AK Parti Belediye Başkan adayı İrfan Dinç’e de ulaştık ve inşaatla ilgili bilgi aldık. İrfan Dinç “İnşaat üzerinde bulunan ihtiyati haciz kararının kaldırılmasından sonra havaların da uygun şartlarda seyredince AVM projesinde çalışmaların başlamasına engel yoktu. Firma da bu çerçeve içerisinde iki gündür inşaat alanında çalışıyor. Projenin bir an önce tamamlanarak Çankırılı’nın hizmetine girmesi gerekiyor.” dedi.

 

Yandaki fotoğraf Yunus AVM inşaat alanındaki çalışmalardan bugün çekilen bir kare.

(Foto: Çankırı Postası Özel)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Editör: Haber Merkezi