banner198

Çerkeşte verimliliği artırma operasyonu!

Çerkeş Belediye Başkanlığı koltuğuna oturur oturmaz belediyede hizmet verimliliğini artırma yönünde görev değişiklikleri uygulandı...

Çerkeşte verimliliği artırma operasyonu!
banner249
banner145

29 Mart yerel seçimleri sonucunda Çerkeş Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Şükrü Tarhan görevine başlar başlamaz Çerkeş Belediyesinde adeta fırtınalar yarattı!

Belediye Başkanı Şükrü Tarhan, başkanlık görevinin henüz ikinci gününde 12 işçinin görev yerlerini değiştirerek bu kişilerden 6’sının istifa etmesini sağladı. 

Çerkeş Belediyesine yakın kaynaklardan aldığımız bilgilere göre bu sayının 40’lara varacağı iddia edilmekte olup belediye işçilerinin meraklı bekleyişi sürmekte.

İlk dalgada görev yeri çevre temizlik (çöp) olarak değişen işçilerin isimleri ve eski görev yerleri aşağıdadır.

Görevlerinden istifa edenler:
Yılmaz Uluhan: Eski başkan Mehmet Kiraz’ın makam şoförü
Gökay Akoğlu: Fen ve imar işleri
Ramazan Çetin: Eski başkan Mehmet Kiraz’ın özel kalemi   
Haydar Baltacıoğlu: Fen ve imar işleri
Turan Uyanık: İtfaiye
Enver Taşlıtarla: İtfaiye

Bugün (6 Nisan 2009 Pazartesi) istifa etmesi beklenenler:
Bülent Akçaoğlu: Sağlık kabini
Niyazi Aşkar: Muhasebe
Recep Dikmen: Lokal-çayocağı
Recep Yavuz: Emlak
Murat Kök: Muhasebe
Kemal Köksal: İtfaiye

Başkan Tarhan konuştu:
“Yapılanların tek amacı var o da verimliliği artırmak”

Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz Çerkeş Belediye Başkanı Şükrü Tarhan şunları söyledi:

“Bu arkadaşlarımız işçi kadrosunda olan belediye personeli. Bulundukları görevlerinde görev değişikliğine ihtiyaç duyuldu. Ben ilk kez belediye başkanlığı yapmıyorum.  99-2004 arasında belediye başkanlığı yaptım. O gün ne konuştuysam belediye başkanlığı görevime başlarken personele ne konuştuysam bugün de aynı konuşmayı yaptım: Siz devletin personelisiniz. Belediyenin personelisiniz. Biz gelip geçen insanlarız. Siz çok başkanlar görürsünüz. Siz devletin işini devletin kuralları çerçevesinde yapmak zorundasınız. Biz hatalar yapabiliriz. Kanun dışı talepte bulunabiliriz. Bu talepleri sizin kabul etmemeniz gerekir. Bizleri uyarmanız gerekir. Böyle bir anlayışla çalıştığınız takdirde hem siz hem de belediye başkanı olarak bizler zarar görmeyiz.”

Başkan Tarhan, Çerkeş belediyesinin borçları konusunda da bilgiler verdi ve şunları söyledi:

“Geçtiğimiz haftayı tebrik ziyaretleriyle tamamladık! Ancak şunu da söyleyebilirim belediyenin borçları gecikme faizleri ile birlikte yaklaşık 7 milyon TL civarında. Bu borçlar arasında TEDAŞ’a da yüklü miktarda borcumuzun olduğu ve yetkililerle en kısa sürede masaya oturarak taksitlendirme talebimizin olacağını söyleyebilirim. Vatandaşımıza hizmet için bu makama talip oldum. Geçmişe dönük mağduriyet söylemi içerisine girmek istemiyorum. Zorlukları aşarak Çerkeş’e ve Çerkeşlilere layık oldukları hizmeti vermek için bu göreve talip oldum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER