banner198

Öğrencilerden gazeteci ağabeylere mesleki çalım

Dr. Refik Saydam İlköğretim Okulu 5-C sınıfı öğrencileri Vali Şemsettin Uzun ile ilk ropörtajı gerçekleştirerek gazeteci ağabeylerine mesleki çalım attılar

Öğrencilerden gazeteci ağabeylere mesleki çalım
banner249
banner145

Dr. Refik Saydam İlköğretim Okulu 5-C sınıfı öğrencileri Vali Şemsettin Uzun ile ilk ropörtajı gerçekleştirerek gazeteci ağabeylerine mesleki çalım attılar…

 

Bizler de Çankırı’da “gazeteciyiz” diye dolaşalım duralım. Dr. Refik Saydam İlköğretim Okulunun 5-C sınıfı öğrencileri Çankırı Valimiz Şemsettin Uzun ile ilk ropörtajı gerçekleştirerek biz gazetecilere “mesleki bir çalım” attılar ve bizler de "gazeteciler olarak" şu saatler itibariyle hala bu çalımı yemiş durumdayız!

 

Çankırı Dr. Refik Saydam İlköğretim Okulu 5-C sınıfından öğrenci grubu Valimiz Şemsettin Uzun ile ilk röportaj gerçekleştirdiler. Öğrencilerin yönelttiği sorulara Vali Uzun, çocukların geleceğine olumlu yönde etki edecek cevaplar ve öğütler verdi.

 

Vali Uzun, asli görevlerinin vatandaşın yaşam kalitesini yükseltmek olduğunu, önce yol, sağlıklı bir nesil ve eğitimli gençler yetiştirmek için devletimizin tüm imkanlarını seferber ettiklerini, öğrencilerinde bu imkanları kullanarak en iyi yerlere gelmek için çalışmaları gerektiğini, alacakları eğitimlerle anne ve babalarını mutlu edip, sizlerle iftihar etmelerini sağlamaları gerektiğini belirtti.

 

Vali Şemsettin Uzun, vatandaşa hizmet etmeyi sevdiğini, bu hizmetleri yaparken büyük haz duyduğunu, çocuklarımızın da çalışarak bu hazzı yaşamaları gerektiğini ifade etti.

 

Vali Uzun “Ben de sizleri okulunuzda ziyaret edeceğim. Sağlıklı, eğitimli, ana-babasını, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Bayrağını, İstiklal Marşını seven gençler olarak hepinizi üniversitede görmek istiyorum” dedi ve öğrencilere okul çantası ile birlikte okul seti hediye etti.

 

 

Fotoğraf: Çankırı Valiliği Basın Bürosu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER