Yapraklı Dernekler Federasyonu Genel Başkanı, iş adamı İsa Yaman Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102. Yıldönümünü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram’ dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Yaman mesajında şunları kaydetti:

Milli Bağımsızlığımızın, Demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin güvencesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102. Yıldönümünü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın sevincini ve gururunu yaşıyoruz.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920 günü açılması ile millet egemenliği resmen hayata geçirilmiş bu önemli gün Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan çocuklara armağan edilmiştir.

Bugün 102’nci yaşını kutladığımız TBMM, bir asırlık tarihi boyunca Türk siyasal hayatının en önemli kurumlarının başında gelmiştir. Egemenliğin kayıtsız ve şartsız millettin olduğu, egemenlik ve milli irade kavramlarının şekil bulduğu Türkiye Büyük Millet Meclisimiz, zor zamanlarda üzerine düşen işlevi daima başarıyla yerine getirerek ulusumuzun istikametinin belirlenmesinde ışık olmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurucu üyelerini rahmet, minnet ve şükranla anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, tüm dünya çocuklarının barış ve huzur içinde yaşamasını diliyorum.

Editör: Haber Merkezi