Yapraklı Dernekler Federasyonu Genel Başkanı İsa Yaman, yaklaşan olağan genel kurul öncesinde ikinci dönem için aday olduğunu açıkladı.

Yapraklı’nın Ankara’da ki çatı kuruluşu Yapraklı Dernekler Federasyonunda seçim heyecanı yaşanıyor. Dernek sayısını kısa sürede 5 üye dernekten 33 sayısına çıkarken, 1. Dönemini tamamlayan İsa Yaman 2. Dönem içinde adaylığını açıkladı. Kulislerde yer alan bilgilere göre; 26 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleşmesi hedeflenen kongrede Çankırı Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Mehmet Hallaç’ında aday olacağı ve seçimlerin iki adaylı şekilde geçmesi bekleniyor.

Yaman açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bu memleket bizim, hepimizin”

Sloganımızla çıktığımız bu yolda Yapraklı Dernekler Federasyonu başkanı olarak 3 yılı geride bırakmanın, birliğimizin kurulduğu günden bugüne hayallerini gerçekleştirmenin,5 üye derneğimiz ile başlayıp 33 üye derneğimiz ile devam etmenin haklı büyük gururunu yaşamaktayız.

Yapraklı Dernekler Federasyonu’ndan Çankırı’da bir dizi ziyaret Yapraklı Dernekler Federasyonu’ndan Çankırı’da bir dizi ziyaret

Yönetimimiz ile birlikte 3 yıl içerisinde; birlik ve beraberliğimizi sağlamaya, üye derneklerimiz aracılığıyla köylerimize destek olmaya, kültürel ve sosyal programlar yapmaya, memleketimiz Yapraklımızı ve Çankımızı her platformda tanıtmaya ve hemşehrilerimizin her zaman yanında olmaya çalıştık.

Ben sen değil biz olarak; güçlü bir aile sağlam bir çatı olarak hemşehrilerimize derneklerimize daha da faydalı olabilmek için 26 Mayıs 2024 Pazar günü yapılacak olan olağan genel kurulda Yapraklı Dernekler Federasyonu başkanlığına aday olduğumu belirtmek isterim.

Yönetimimize, gençlik kollarımıza, kıymetli üyelerimize ve bize inanan hemşehrilerimize teşekkür ederim

Haydi Bismillah..

Editör: Haber Merkezi