Her geleni hızır, her geceyi kadir bil

Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk, 8 Mayıs Cumartesi gecesi idrak edeceğimiz Kadir Gecesi vesilesiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Mesajında Başkan Öztürk şu ifadelere yer verdi:

Büyük bir heyecan ile karşıladığımız Ramazan-ı Şerifin sona erecek olmasının hüznüyle, bayramın habercisi olan Kadir Gecesinin sevincini ay anda yaşıyoruz.

Kadir Gecesi’ni bu derece değerli kılan en önemli sebep; Kur’an-ı Kerim’in bu gecede inmeye başlamasıdır. Sayısız manevi güzelliğin yaşandığı ve mükâfatların sınırsız olarak verildiği bu eşsiz gecede, özümüze dönerek gaflet içinde geçen günlerimizi sorgulamalıyız.

Bu mübarek gecede; hoşgörünün, barış ve huzurun egemen olması en büyük dileğimizdir. Bu gece feyiz ve bereketi bin aydan daha hayırlı olan,  yüreklerimizin ibadetle dolup taştığı gecedir. Arınma ve bağışlanma fırsatı sunan bu mübarek gün ve gecelerde ibadetlerimizde, ahlaki yaşantımızda istikrar ve istikametin önemli olduğu bilinmeli, bugünü her gün yaşamaya gayret etmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Ilgazlı hemşerilerimiz başta olmak üzere tüm İslam Âleminin bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ni kutlar; bu gecenin, ülkemize, milletimize, bütün insanlığa hayırlar getirmesini ve içinde bulunduğumuz COVİD-19 Pandemi sürecinin bu gece vesilesiyle son bulmasını, milletimizi sağlık ve esenlik dolu günlere kavuşturmasını Cenab-ı Hakk’tan dilerim. dedi.

Editör: Haber Merkezi