Çankırı’nın Çerkeş ilçesinde dolu ve aşırı yağışlar nedeniyle çok sayıda  ev ve iş yerlerini su bastı. Dolu yağışı sonrası ilçe merkezi beyaza bürünürken hayatı olumsuz etkiledi.

Çerkeş ilçesinde akşam saat 19.15’de başlayan sağanak yağış yerini dolu yağışına bıraktı. Yaklaşık 21 dakikası dolu yağışı olmak üzere, 45 dakika boyunca etkisini gösteren yağışlar nedeni ile ilçede elektrikler kesildi.

Kaldırımlarda 10 santim kalınlığında dolu kitlesi oluşurken, bazı vatandaşlar araçlarının üzerine battaniye örterek kaportayı dolu yağışından korumaya çalıştı.

Baskından etkilenen iş ve evlerde incelemede bulunan Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, “ İlçemizde saat 18.35 ‘te başlayan ve yaklaşık 45 dakika etkili olan, şiddetli fırtına, yağış ve dolu, bazı işyerlerinde ve konutlarda zarara sebep olmuş, vatandaşlarımızı mağdur etmiştir. Herhangi bir can kaybı ve yaralanma olmaması en büyük tesellimizdir. Belediye ekiplerimiz afet sebebiyle zarar gören vatandaşlarımızın yardımına devam ediyor. Rabbim daha beterinden korusun.” dedi.

Editör: Haber Merkezi