Anadolu Gençlik Derneği tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen ve yüzlerce gencin katıldığı Siyer-i Nebi yarışması başvuruları başladı.

“Kaybedeni Olmayan Yarışma, Gençler Efendimizin İzinde” misyonu ile düzenlenilen ortaokullar düzeyi Siyer-i Nebi sınavı ile gençlerimiz peygamber efendimizi ve hayatını daha yakından tanıyabilme ve anlayabilme fırsatı buluyorlar.

Anadolu Gençlik Derneği Çankırı Kadın Kolları Başkanı Emine Yiğitoğlu, derneğin çalışmaları ve Siyer-i Nebi yarışması hakkında açıklamalarda bulundu. Yiğitoğlu açıklamasında şunlara değindi.

“Anadolu Gençlik Derneği Çankırı Şube Kadın Kolları olarak, herkese hitap eden çalışmalarımız devam ediyor. Hanımlara yönelik şuur dersleri, üniversiteli kardeşlerimizle okuma grupları ve ‘kampüsçe Sohbetler’, liseli ‘Karavan Gruplarımızla’ idealist gençlik buluşması ve çeşitli aktiviteler düzenliyoruz. Ortaokullu kız öğrencilerimizle ‘Kaşif Grupları’ olarak haftalık etkinliklerimiz devam ediyor.

Şimdi ise bu yıl 8.sini düzenlediğimiz “Siyer-i Nebi” yarışması zamanı.

“Kaybedeni Olmayan Yarışma” sloganıyla duyurduğumuz bu güzel etkinliğe ortaokullu tüm erkek ve kız yavrularımızı bekliyoruz. Kitapları bulundukları okulun idaresinden temin edebilirler.

Kayıtlar afiş üzerindeki internet adresine yapılacaktır. Katılacak herkese şimdiden başarılar dileriz.”

Çankırı’da KOAH hastasının 'elektrik kesintisi' kabusu Çankırı’da KOAH hastasının 'elektrik kesintisi' kabusu
Editör: Haber Merkezi